Tekniikkakeskustelut > Sekalaiset

Vinkki: sääsket ei tule kattoluukuista

<< < (2/2)

Oulaa:
Minä teippasin maalarinteipillä ne luukun sivujen ilma-aukot tukkoon ja pidän pimennysverhon auki näin kesällä niin ei haittaa tuulettumista.

Ossi66:

--- Lainaus käyttäjältä: Oulaa -  1.07.2021     kello on 12:54 ---Minä teippasin maalarinteipillä ne luukun sivujen ilma-aukot tukkoon ja pidän pimennysverhon auki näin kesällä niin ei haittaa tuulettumista.

--- Lainaus päättyy ---

Jos teippi päälypuolella, liima jää muoviin kun teipin poistaa

MotoVan:
Hyttys suihketta paperissa

hookoo1:

--- Lainaus käyttäjältä: Ossi66 -  2.07.2021     kello on 07:27 ---Jos teippi päälypuolella, liima jää muoviin kun teipin poistaa

--- Lainaus päättyy ---
Ruokaöljy toimii varsin hyvin kaikenlaisten tarraliimojen poistossa. Ainoa huono puoli on se, että pitää sitten vielä putsata öljy pois.

jamseil:
Eikö voi avata muutamaa ruuvia ja liimata itikkaverkkoa kehyksen sisäpuolelle liian suuriin sivuritilöihin. ;) Samalla tulee todettua luukun tiivistys butyylin kunto.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View