Tekniikkakeskustelut > Sekalaiset

Pyöräteline vaunuun

<< < (4/5) > >>

Ossi66:
Aika huono siinä on matkalla asua, jos jotain romua pitää sisälle tunkea.
Jos vaunu on pelkkä asuntovaunu, joka siirretään paikasta toiseen niin silloinhan se ei haittaa.
Meillä on matkailuvaunu jota käytetään myös matkalla😉

Oulaa:

--- Lainaus käyttäjältä: Ossi66 - 25.03.2021     kello on 18:35 ---Aika huono siinä on matkalla asua, jos jotain romua pitää sisälle tunkea.
Jos vaunu on pelkkä asuntovaunu, joka siirretään paikasta toiseen niin silloinhan se ei haittaa.
Meillä on matkailuvaunu jota käytetään myös matkalla😉

--- Lainaus päättyy ---
Eiköhän heidän elämä pyöri toisin päin jotka haluavat kuljettaa pyöräänsä reissussa mukanaan tuollaisella vaunulla.

pamaus:
Mulla on Soliferissa sekä peräseinässä, että aisassa telineet.

Aisalla niitä pyöriä on tullut kuljetettua vain ja ainostaan siitä syystä, että ne on helpompi laittaa siihen aisalle ja kaasupullot on ollut kotelossa.

Sähköjopon olen laittanut sisälle. Eikä siinäkään ole mitään ongelmaa ollut. Hyvin sen sähköjopon sisälle saa kiinnitettyä eikä sotke paikkoja.

Ja kun tenavat oli pieniä, niin silloin kuljetettiin isoa mammaveiviä, jossa oli lastenistuin kiinni. Senkin laitoin aina vaunun sisälle, eikä siinäkään mitään ongelmaa koskaan ollut ja sitäkin kuljetin ainakin 10 vuotta.

Muuta perustetta ei minulla ole.

HiTec:
Niin no meillä on vähän samankaltainen ongelma tuon mamman sähköisen invamopon kanssa, mutta nyt auton vaihduttua sinne se menee veturin takapaksiin hyllyn alle palasina ja koiratkin pääsee vielä tuon hyllyn päälle ihan omaan valtakuntaansa :)

Yrjö:
  Kysyjä ei maininnut millaisia kamppeita hänellä on. Eikä aamunjälkeen ole ollut paikalla.
    Veturin katolla minä kuljetan yhtä pyörää kyljellään, kaksi ei mahtuisi. Pitäisi olla hyvä tikas jotta rautapyörän/rät saisin pystyyn, heikona ja lyhyenä.
   Kevyet pyörät toinen juttu. Mutta pitäisi olla alan harrastaja, jos polkupyörät olisi yhdistelmän kallein osa?
  Katolla myös ilmeisesti myös pysyvät aika hyvin puhtaana?

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View