Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Finnlinesin epäkohtia

<< < (5/5)

mike:
Kyllä se aika pientä oli loppujen lopuksi ei sitä sentään ammattimaisesti tehty! Nykyään näkyy olevan isommat systeemit! Isojen Poikien juttuja!

Tarvasjoki:
Kyl nuorena poikana tuli haettua laivast  juomist  meitä oli ain muutama laivast hakemassa, pari ain erel tullei harhauttamaan jos ovat paikal nii poja lähti juoksee eri suuntiin ja tullit perässä,  sit loput tuli kaijalt alas kassien kans ei ollu tullei ja juomat autoo vähä maka päähä vartoo ko kaverit oli jääny kii ja nauranut paskase  nauru,  tullei v....ti.

palokurki:
Viime kesänä oli litran kossu Finnlinesilla tarjouksessa välillä Naantali-Ahvenanmaa 10€ pullo. Pullot olivat ladottu 12 kpl:en pahvilavoille. Kannoin lavallisen kassalle, niin neiti sanoi, että saisit oikeasti ostaa vain yhden, mutta lyön kassaan kahtena kuuden pullon settinä, eli kaksi kuittia. Näin eivät kuulemma hänen esimiehet puutu asiaan. Putelit takatalliin ja ei ketään kiinnostanut, montako pulloa siellä mahtaa olla.

Täytyy myöntää, että hinta oli kyllä todella edullinen.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View