Tekniikkakeskustelut > 12 voltin järjestelmä

Akkulaturi Smart 4A ulkokäyttö

<< < (5/6) > >>

Moponvirittäjä:

--- Lainaus käyttäjältä: Aakku - 22.01.2022     kello on 22:00 ---Mullakin taitaa olla vanhempi malli...

Siinä on hyvä kuminen verkkojohto, joka ei jäykisty helposti pakkasessa. Toimii sekä 6V ja 12V akuille. Sopii MP-akkuihinkin. Näytössä näkyy amppeerit ja voltit. Muistaa toiminnot ja tunnistaa automaattisesti 6V akun.
On se jo useamman vuoden ollut käytössä.

Tämmöinen:

(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)

--- Lainaus päättyy ---
Just tuo malli. Thumb

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: volvo - 22.01.2022     kello on 21:18 --- kierrätyshyllystä niitä uusia löytyy, uskotko edes itsekkään.

--- Lainaus päättyy ---
Hellanlettat , käy kierrätyskeskuksess a joskus. Sinnekin ihmiset kiikuttavat tavaroita mitä ei paketista ole avattu koskaan.
En tiedä miksi ne oli sinne talon kierrätyshuoneeseen viety nämä akkulaturit. Jos sulla joku yhtä innokas poliisikaveri kuin olet itse, hanki virallinen kuulustelu.

Edit. Kyllä oli työ löytää whatsapista. Mutta löytyipä ole hyvä Eemeli Epäluulo


elwari:
Työmaalla kun autot on ylläpitolatureissa hälytysvalmiudessa, on tullut vastaan toimivia ja hajonneita ctekkejä, bentoneita ja maskotteja ja victroneitakin, niitä ehkä vähemmän rikkinäisenä.

Karabiilisti:
ctekkejä on erikseen niitä pakkasmalleja...ora nsseja.
https://www.motonet.fi/fi/tuote/455547/CTEK-Polar-MXS-50-yllapitolaturi-12-V5-A

Eikös se käyttöohje ole virallinen dokumentti kera allekirjoitusten ja CE merkkien. Pakkaus taas on vaan myyntipakkaus. Ja kuka säästää pakkauksia...

Hakee jonku tommosen

https://www.biltema.fi/autoilu---mp/akut-ja-tarvikkeet/akkulaturit/akkulaturi-1224-v-15-a-2000045787

Niin ei tarvi kärvistelle niitten kiinan kuran kanssa...
aitoa ruotsalaisen kaupan tuotetta.... :laugh: :laugh: :laugh:


mattikoo:

--- Lainaus käyttäjältä: Karabiilisti - 24.01.2022     kello on 12:52 ---Hakee jonku tommosen

https://www.biltema.fi/autoilu---mp/akut-ja-tarvikkeet/akkulaturit/akkulaturi-1224-v-15-a-2000045787

Niin ei tarvi kärvistelle niitten kiinan kuran kanssa...
aitoa ruotsalaisen kaupan tuotetta.... :laugh: :laugh: :laugh:
--- Lainaus päättyy ---

Tuon biltemalaturin kanssa joutuu akut kantamaan aina kuivaan sisätilaan lataukseen, kun laturin suojausluokka on IP20 - kuivatila.  :D

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View