Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin elektroniikka
M-auton kaiutinpäivityksiä + hifi asiaa
megaman:
Ujomieli viellä toiselle puolelle 15" karaookkeja testaamaan. 😂 👍
armas ujomieli:
Kyllä, Retrot myllyttään ;) :D
88k5:
Taisin aiemmin tai toisaalla mainita, että tämä on ajonaikaista iloa. Yllättävän hyvin uretaanikoppi vaimentaa ulospäin. Enempi niitä transienttiräminöit ä kuulee kauemmaksi, mutta ei mistää bassotykistä voi puhua - ainakin kun niitä ollut, joihin vertaa..
Näkyi tuo subin pääte imevän jatkuvana 7-8A (hupiakusta) reilummilla voimakkuuksilla. EBLn kauttahan lataus tulee myös ajonaikana (kai?). Pitänee tarkkailla ettei lämpene sen liittimet.
Vaan kylläpä tuli tarkkasointinen takapäästä noilla midi+tviit kombolla (PhaseLinear+AS). Edestä kaivan tuon mersun oman keskiäänen/erokanavan pois kun ei pysy oikein laukassa mukana..
armas ujomieli:
Helppo asennus ja hinta/laatu kohdillaan eikä hyydy ;D
88k5:
Mistäs loihet sähköt Vonyxiin?
--- Off-Topic: ---Ja, eini..
Pelkkä alabasso 2x1800 W (2ohm) ja PA-pääte myös 3.6kW ..
Mutt kuuluisko dj/karaoke laitteet eri loossiin - tosin oon tuota pelkkää dekkiä roudannut autossa mukana pyydettäessä ;D
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta