Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot

Led Bar asennus

<< < (5/7) > >>

88k5:
Voortia tuunattu tangoin  :D  :laugh:

svc:

--- Lainaus käyttäjältä: Lerssinen -  9.09.2020     kello on 20:41 ---No miksipä ne suomessa missä on yli puolet vuodesta pimeää kuin mörön persiissä, tärkeämpää on se miltä vehkeet näyttää.
Kantavuus ? Ulkonäkö ? Voi itku taas näitä juttuja.
--- Lainaus päättyy ---
Jostain syystä tuolla Euroopassa, jossa autot tehdään ja jossa on öisin ympäri vuoden vielä pimeämpää, ajetaan silti pääosin ilman lisäpitkiä.
Tosin onhan siellä liikenne tiheämpää eikä tiellä juokse juurikaan hirviä tai peuroja.

Lumi sentään auttaa. Kuvassa näkymä viime joulukuulta vähän Kuusamon eteläpuolelta Citroen C5:n H7 vakiovaloilla.


"Masi":

--- Lainaus käyttäjältä: svc - 10.09.2020     kello on 16:27 ---Jostain syystä tuolla Euroopassa, jossa autot tehdään ja jossa on öisin ympäri vuoden vielä pimeämpää, ajetaan silti pääosin ilman lisäpitkiä.
Tosin onhan siellä liikenne tiheämpää eikä tiellä juokse juurikaan hirviä tai peuroja.
(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)

--- Lainaus päättyy ---

Tosin peuroja, kauriita, supeja ja  villisikoja noin sata kertaa enemmän kuin suomessa.
Eli hirvet, saksanhirveä mukaan lukematta(  joita määrätyillä alueilla riittää kuin suomessa hirviä ) ja porot puuttuu ;)

Ja pimeää on vuodesta enemmän kuin suomessa ja kaiken päälle vielä useimmin sataa vettä eli asfalti ja  tienpielet on pimeät.

arska100:



Hyvin näki viime syksynä märällä asvaltilla.

99:
Tässä bi-xenonit räntäsateella. Puskat näkyy ihan hyvin ainakin.


Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View