Tekniikkakeskustelut > Sekalaiset

Caravanalue: Perushinta + sähkö, mita tarkoittaa?

<< < (15/16) > >>

Hesus:
Leirintäoppaan esittelyssä joku alue muuten mainosti että heillä on tolpissa voimavirtapistokkee t  8)

En vaan muista mikä... No, ehkä menneet termit vähän sekaisin.

volvo:

--- Lainaus käyttäjältä: "Masi" -  8.09.2020     kello on 18:41 ---Naapurilta lainaan yhden vaiheen ;)

--- Lainaus päättyy ---
käytänössä pitää kahdelta naapurilta lainata se yksi vaihe :D

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: Hesus -  8.09.2020     kello on 19:05 ---Leirintäoppaan esittelyssä joku alue muuten mainosti että heillä on tolpissa voimavirtapistokkee t  8)

En vaan muista mikä... No, ehkä menneet termit vähän sekaisin.

--- Lainaus päättyy ---
Laucu Akmens alueella Latviassa on tolpissa siististi shukot ja punaiset 5 reikäiset sulassa sovussa. En kyllä tiedä miksi.

cerveza:

--- Lainaus käyttäjältä: volvo -  8.09.2020     kello on 19:20 --- käytänössä pitää kahdelta naapurilta lainata se yksi vaihe :D

--- Lainaus päättyy ---

Kaksi vaihetta riittää kun kaikki kytkee rinnan siihen yhteen 400V linjaan, mikäli paukut kestää tähtikytkennän. Kolmioon kytketty lämmitin taas toimii yhdellä vastuksella täysillä ja kahdella vastuksella vajaalla, paitsi jos yhden vastuksen laittaa oikosulkuun niin kahdella vastuksella täysillä.  Thumb

88k5:
Onhan noita 3~rasioita monessakin, jopa 32A malleja. Tiedä sitten onko ajeteltu karavaanarin suoraan kytkettäväksi. Monessa paikassa "treffisähköä" tms. niistä työmaakeskuksin jaetaa.

Muistaakseni sfc Ryynasenniemen tolpissa 3~jatkoille paikat tavan sinikantisten kaverina.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View