Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Aamutoimet
Haapaniemen Paroni:
--- Lainaus käyttäjältä: elwari - 15.08.2020 kello on 13:57 ---Nykyisessä sattui kohdalleen aisan ja koukun korkeus, on tasan vaaterissa, jos alusta on tasainen. Edellisessä oli juuri pää alaspäin, siinä ei tullut nukkumisesta mitään, jos ei säätänyt nokkapyörällä suoraan. Jos oikein lyhyen kaavan mukaan, niin vain takatassut alas ja silmälleen.
--- Lainaus päättyy ---
Juuri näin, ja ilalla pakkaa jo valmiiksi.Ja jättää aamu kahvi vehkeet vaan valmiiksi Thumb
kimi:
Markiisia en ole autossa koskaan jättänyt ulos yöksi. Toki liinat sun muut auttaa, mutta äkillisen ukkosenpuuskan voimat voi tehdä ikävää jälkeä. Tuon taustalla on varmasti vaunuaika ja ongelmat mitä jatkuvasti ulkona ollut markiisi sai aikaan. Koko oven puoleinen sivu oli märkä.
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: Haapaniemen Paroni - 15.08.2020 kello on 12:57 ---Sähkömarkiisi ei tuota tuskaa,
--- Lainaus päättyy ---
Ei se sähkö yhtään nopeuta hommaa.
armas ujomieli:
En jaksa markiisia oikein edes käyttää; pari kertaa tänä kesänä ollut toista metriä auki.. :o
Ossi66:
Eilen aamulla herättiin kahdeksan korvilla, keitettiin kahvi ja syötiin aamupala etuteltassa.
Sitten koiran kanssa aamulenkki ja yhdeksän jälkeen joskus alettiin leiriä purkamaan. Kaikki oli kasassa varmaan 10:15 paikkeilla.
Sitte kemssan tyhjästä yms. Ja vaimolla imurointia. Lounaan laitto ja syönti. 11:15 oltiin liikkeellä kotiinpäin.
Teltta muuten kasattiin maanantaina ekaa (ja ainoaa) kertaa tälle kesää. Puoleentoista tuntiin sen teki rutiinilla.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta