Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot

Hobby vai MC Louis Lagan

(1/2) > >>

Jaana Lähteenmäki:
hei, olen tietämätön ostaja, minulla on ollut jotain vuosia sitten Ducato, nyt olisi ostamassa uudelleen asuntoautoa. Vaihtoehtoina on Hobby Ducato, Fiat vm.2000, km 157 000, 2,8 l. toinen MC Louis Lagan vm. 2006, km 119000, 2,0 l. Hinnoissa ei ole kun 2500 euroa eroa. Mutta netistä luettuna, Lagan on halpis auto verrattuna ducatoon, onko sillä merkitystä esim.vaihdossa tai jälleenmyynnissä. En kyllä ajattele ostavani ja heti myisin pois, vaan tarvitsin ihan talvikäyttöä ajatellen asuntoautoa. Ducatossa olisi tuplapohja, mutta laganiakaan ei ole haukuttu huonoksi talvikäytössä. Tavallaan haluaisin ostaa ducaton, se viehättää olemukseltaan, mutta Lagan olisi uudempi

Vaeltaja:
Eiköhän nuo molemmat korit, Hobby (mikä korimalli?) ja MC Louis Lagan ole rakennettu Fiat Ducaton alustalle. Oikeita talvi käyttöön tarkoitettuja malleja ei noista ei ole kumpikaan. Laita linkit molenpien autojen myynti-ilmoituksista tänne, niin on porukalla helpompi ottaa kantaa autoihin.

jiikoo:
Hobby lienee tämä:
https://www.nettikaravaani.com/hobby/dugato/1540872

toinen on tämä:
https://www.nettikaravaani.com/mc-louis/lagan-252/1541312



Alan:
En tunne tuota Hobbya, mutta hyvin epäillen suhtaudun tietoon siitä, että olisi tuplapohja. Matala ja näppärä auto kyllä.

Mc Louis Lagan voi olla nätisti pidettynä ihan ok kesäauto. Myyjä, joka kirjoittaa kaikki sanat isolla alkukirjaimella, onnistuu lamaamaan minun mielenkiintoni. Jos kirjoittaa omilla säännöillään saattaa tehdä myyntihommankin samalla periaatteella.

Talviautoksi katselisin integroitua.

relluttelija:
Kumpikaan ilmoitus ei kyllä säväyttänyt. Toki jos jaksaa ja viitsii niin varmaan molemmat kannattaisi käydä katsomassa.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View