Tekniikkakeskustelut > Kylpyhuone ja WC

Hanoista tuleva vesi tulee ulos pohjassa olevasta letkusta

<< < (2/3) > >>

K.E.V:
Noista nostat kädellä nupin ylös niin valuminen loppuu .Jos menee takaisin alas on liian kylmä sun autosi.

seppoko:

--- Lainaus käyttäjältä: K.E.V -  9.05.2020     kello on 08:31 ---Noista nostat kädellä nupin ylös niin valuminen loppuu .Jos menee takaisin alas on liian kylmä sun autosi.

--- Lainaus päättyy ---

Alempi malli toimii noin. Ylemmässä käännetään tuo sininen  vipu, valitettavasti en muista mikä on estosuunta, ja sitten painetaan sininen nappi sisään, ei näy kuvassa. On laitteen alaosassa. Vipu on oikeassa asennossa kun nappi jää sisään.

Rauzi:
Vipu laitteeseen nähden poikittain ja nappi sisään. Se on siinä.

hidas muttasilti edelläsi:
Tollanen uudempi siellä näyttäs olevan mutta miksiköhän koska auto on 19v vanha ja ohjekirjassakin on tuo vanhempi malli? Tai sitten vanhan tilalle on laitettu vain syystä x uudempi malli. Koitin tuota sinistä vipua kääntää mutta ei se kääntynyt mihinkään. Siinä vivun keskellä on sellanen pieni musta tappi ja kun sitä painaa niin sitten vipu lähtee kääntymään mutta aika kovaa sitä tappia pitää painaa niin en uskaltanut sitä runnoa vaan ajattelin kysyä siitä ensin täällä.




kimi:
Onko tuo tila missä tuo on lämmin, ei sitä saa toimimaan jos ei lämpö riitä.
https://www.youtube.com/watch?v=aKS6n_Sm2Vc

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View