Matkailukeskustelut > Matkailu kotimaassa
Karavaanarimatkailun tilanne kesällä 2020
Mautoilija:
--- Lainaus käyttäjältä: 99 - 6.05.2020 kello on 17:32 ---Ei voi pitää paikkaansa, Mautoilijan juuri huollettu kristallipallo on kertonut että rajoitukset kestää kesän yli.
--- Lainaus päättyy ---
--- Lainaus käyttäjältä: Mautoilija - 4.05.2020 kello on 17:31 ---Tässä kehitysehdotusta:
-Pysytään asiassa. Jos keskustelu koskee nestekaasua, ei tarvitse kirjoittaa dieselöljystä. Sille varmaan löytyy oma juttunsa. Tai sen voi aloittaa.
-Jos ei ole asiaa, älä kirjoita. Niin, joo, ehkäpä emmätiedä, ottiatuota-tekstit eivät kiinnosta ketään. Kuten ei typerät puujalkavitsitkään.
-Älä aloita vi**uilua.
--- Lainaus päättyy ---
Hienoa toimintaa ylläpitäjältä :P
seppoko:
Sitten otsikonmukaiseen asiaan:
Kuninkaanlähteen leirintäalue aukeaa vierailijoille 15.5.2020.
https://asiakas.kotisivukone.com/files/sfcsatakuntauudetsivut.kotisivukone.com/Koronatiedote_6.5.2020.pdf?fbclid=IwAR1T0Ad7R1r085J1XuvE-Q8d8d3YzlTfmMkbpKKqSC79q_P_iv07WHFHOOc
HiTec:
Henk.koht. muutostarpeita aiheuttaa noiden meille jo varsin perinteikkäiden saunafestareiden peruuntuminen, joka ainut kesä niin kauan kun vaan ollaan tätä caravan-touhua harrastettu, on tuo happening kuulunut ohjelmaamme ja nyt pitäisi sitten ilm. kehitellä jotain muuta tilalle :-\
https://saunafestivaalit.fi/saunafestivaalit-2020
Tarkoittaa siis käytännössä että henk.koht. aikataulu on kesän osalta melko vapaa, vain työnantajan kanssa on sovittu tuo 5 vko pätkä oltavan poissa työmaalta. Mitäköhän sitä täksi kesäksi kehittelisi? ???
seppoko:
Alatalo aukeaa 1.6.
https://www.sfc-kuopionseutu.net/
arska100:
Samoin aukeaa Kattivankkuri kanssa.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta