Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Uudenmaan läänin rajat kiinni

<< < (34/94) > >>

Raksaus:
Poliisi näytti poistuneen pääosin noilta rajavalvontapisteil tä. Leirit oli purettu. Poliiseja näytti vielä ainakin näin päivävuorossa olevan paikalla.

Alan:
Eipä mahda olla poliiseja kortistossa. Ei ole mistä ottaa, pitäisi kouluttaa ensin. Jos nyt sopivia ja halukkaita löytyykään.

Nykyhallitus halunnee käyttää rahaa ihan muihin tarkoituksiin.

foothillster:

--- Lainaus käyttäjältä: Raksaus -  6.04.2020     kello on 14:59 ---Poliisi näytti poistuneen pääosin noilta rajavalvontapisteil tä. Leirit oli purettu. Poliiseja näytti vielä ainakin näin päivävuorossa olevan paikalla.

--- Lainaus päättyy ---
Kyllä niitä siellä kolmen aikoihin oli jonoksi asti kolmostiellä pohjoisen suuntaan. Mennessä aamupäivällä oli pari, paluumatkalla 5. Aamun tarkastuksessa Suikka meinasi että jatkossa pitäisi olla sotukin paperissa jottei työnantajan lappua voisi väärentää. Kai se täytyy sitten itse itselle sellainen vääntää... (Itseni työnantaja siis).

Lähetetty minun TA-1004 laitteesta Tapatalkilla

88k5:
Rajan pitävyyttä on nyt testattu  8) ja valmiuslakirikkomus takin.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006468144.html

--- Lainaus ---Mies ajoi pysähtymättä Uudenmaan rajasta läpi, pitkä takaa-ajo pysähtyi piikkimattoon – sitkeä vastarinta päättyi vasta etä­lamauttimella
--- Lainaus päättyy ---

Haapaniemen Paroni:
Ja Lokakuussa, kun talvi alkaa niin rajat kiinni Thumb

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View