Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Koronavirus ja mitä se aiheuttaa kellekin

<< < (59/71) > >>

Hesus:

--- Lainaus käyttäjältä: kimi -  7.06.2020     kello on 14:30 ---Monessa paikassa nuo paperimukit on irrotettu toisistaan ja kannetkin levitetty niin, ettei tarvitse useaan koskea.



--- Lainaus päättyy ---

jep ja sit kaikki lähmii silti sen kahviannostelijan kahvan tai napin.

Aakku:

--- Lainaus käyttäjältä: kimi -  7.06.2020     kello on 14:30 ---Monessa paikassa nuo paperimukit on irrotettu toisistaan ja kannetkin levitetty niin, ettei tarvitse useaan koskea.

Varmasti tuo keraamisten kuppien poissapitäminen liitty siihen, ettei kuppikosketuksia tule usealta henkilöltä

--- Lainaus päättyy ---
No se voisi olla selitys...

Tuossa käymässäni paikassa ne pahvimukit oli pinossa ja niin ne minusta pitäisikin olla. Silloin ei kosketa, kuin sitä omaa mukiaan ja sitäkin pohjasta.
Aika outo logiikka olisi levittää niitä mukeja tiskille. Silloinhan ne olisi kaikkien kosketeltavissa. samaan tapaan, kuin keraamiset kupitkin.

"Masi":
Monenmoista aiheuttaa korona kriisi, prostitution on ollut kiellettyä kriisin alusta asti,mutta 8.6 belgiassa poistettiin kaikki
säännöt kriisistä joita ei erikseen mainita, osa poistui heti, osa 15.06 alkaen niin prostitution jäi pois kielletyistä asioista. Tuli Antverpenissä kiire muotoilla paikalliset
määräykset eli asiakkaan ja ilotytön täytyy käyttää hengityssuojainta. Lisäksi valtakunnallisia sääntöjä jotka koskevat myös ilotaloja ovat : viikon aikana tavata10 ihmistä, pitää pitää muihin ihmisiin 1,5 m väli.

https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20200609_04985679

JJJ:
Ensimmäistä kertaa tuli tenkkapoo ja Liettua ei sallinut minun ajaa maan läpi 2.8. käänyttivät 7,5 tunnin jonotuksen jälkeen takaisin vaikka yritin kovasti puhua eu-kansalaisen oikeudesta palata kotimaahansa. Ei auttanut vaikka sanoin, että ainoa pysähdys on ottaa automaatista tankki täyteen kerran.
Seuraavana päivänä onnistui paluu Latvian kautta vaikka rajalla olikin aikamoinen haastattelu.
Olin jo varautunut jättämään mopedin Minskiin ja tulla takaisin lentokoneella.

megaman:
Koronavilkku päälle!

https://play.google.com/store/apps/details?id=fi.thl.koronahaavi

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View