Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla
Koronavaara, karanteenit jne ulkomaanmatkailussa
K.E.V:
Finnlines sallii special hintaisten matkojen ajankohdan siirron max 6kk. Eli ne matkat missä ei ollut mitään peruutusominaisuutt a saa siirrettyä, ei peruttua.
mike:
--- Lainaus käyttäjältä: kimi - 13.03.2020 kello on 14:56 ---Ekaa kertaa liki 20 vuoteen suunniteltiin viikon loma kahdestaan vaimon kanssa. Eläimille saatiin hoito järjestettyä ja vaimo on saanut työasiansa sille mallille, että tuo olisi mahdollinen. Sunnuntaina oli tarkoitus lähteä ja ensi viikko olla poissa. Tänään tuo peruuntui. Kuukausia ollaan soviteltu ohjelmia ja tekemiset jotta tuo onnistuisi.
--- Lainaus päättyy ---
Pitäähän se Emäntä ny johonkin edes viedä! Nuo ex tempore matkat kyl tuppaa olemaan niitä parhaita!
smy:
Päätin jumiuttaa itseni nyt Alicanten lähelle Alacantiin matkaparkkiin määrittelemättömäks i ajaksi. Täällä kaikki mitä ihminen tarvitsee. Luulen että aika paljon enemmän turvassa kuin vaikka Helsingissä.
Melko rauhallista täällä, ruotsalaisia, joku auto Italiasta, Hollannista ja Saksasta.
Espanjalaisia ei ole montaa. Sama kovin rauhallista tuossa rannalla kun kävin kävelyllä.
Kaupassa oli aamulla ruuhkaa, käännyin ovelta pois.
4300 tartuntaa Espanjassa nyt josta puolet Madridissa. Täällä Valencian autonomisella alueella 94 tapausta.
"Masi":
Ei kannata hötkyillä minnekkään. Ranska, belgia, hollanti, saksa ja tanska tauti leviää vauhdilla. Huono tuuri niin jumii jonnekkin ei minnekkään.
K.E.V:
Eipä kaikki hötkyile. Camping Eden Peniscola 90% äkkiäkatsoen paikat täynnä. On vaikka mistä maasta ympäri Eurooppaa. Jokunen välillä tulee lisää. 21€ sähköllä ja tontilla missä vesi tulee ja menee.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta