Tekniikkakeskustelut > Kori ja alusta
Lopetetaanko kaasuautojen valmistus?
Aakku:
Ajetaanko hiljalleen verkostot alas...?
"Volkswagen-ryhmä hylkää kaasun keskittyäkseen sähköautoihin"
https://moottori.fi/ajoneuvot/jutut/volkswagen-ryhma-hylkaa-kaasun-keskittyakseen-sahkoautoihin/
Stara:
Polttomoottorit ajetaan alas suht nopealla aikataululla ja sen myötä luonnollisesti kaasumallitkin?
kimi:
--- Lainaus käyttäjältä: Stara - 6.03.2020 kello on 20:16 ---Polttomoottorit ajetaan alas suht nopealla aikataululla ja sen myötä luonnollisesti kaasumallitkin?
--- Lainaus päättyy ---
Tuskin polttomoottorit vuosikymmeniin poistuu. Tällä hetkellä markkinat ovat sähköautojen puolesta, mutta tilanteet muuttuu ja koko ajan kehitetään polttoaineita sekä moottoreita. Autotellisuuskin pitää sähköautoja väliaikaisena ratkaisuna ja vety taitaa olla seuraava varteenotettava
Alan:
Ei ainakaan vuosikymmeneen. TM:n talviautotestin selasin. Siitä löytyy realismia, paljon hyvää vaan vähän huonoakin - toimintamatka on se huono, sekä hyvän sähköauton hankintahinta.
arska100:
Raskaalla puolella vasta yleistyy kaasuautot. Nyt tuli kaasuasema Kuopioonkin ja samantien lähti 6kpl roskaautoja liikenteeseen.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
Siirry pois tekstitilasta