Tekniikkakeskustelut > Truma
Truma c6002eh
CombiC6002EH:
Tarkistin akun silloin ensi töikseni, kun ongelmat alkoivat. Auto on ollut pari viikkoa sähköverkossa. Ensimmäisellä kerralla kun truma sammui se oli silloinkin ollut päällä 20 minuuttia.
K.E.V:
--- Lainaus käyttäjältä: CombiC6002EH - 4.02.2020 kello on 16:50 ---Nyt on Truma jälleen käynnistetty liesilevyt päällä. Lämmitin kävi hienosti 15minuuttia ja teki häiriön. En huomannut vieressä ollessani mitään erikoista. Lieden yksi levy oli koko ajan päällä. Eikä lähtenyt uudelleen toimimaan usealla yrityksellä. Mitäpä sitten?
--- Lainaus päättyy ---
Uso ny vaikka sulla olisi sata kaasuliekkiä päällä. Tuo paineensäätimen antama paine voi olla liian pieni lämppärin toimintaan. Liekki palaa liian pienenä ja kortti tunnistaa liekin sammuneeksi niin stumppaa koko laite
Hymer B 654:
Minun tapauksessa missä vika korjaantui venttiilin vaihdolla ja minkä hintaa kommentoitiin aivan aiheesta tapahtui meidän as.vaunussa,mutta käsittääkseni molemmissa syttymistä häiritsee huono kaasun saanti!
CombiC6002EH:
Nyt on kokeiltu uudelle säätimellä, akun kaapelit ja varaus tarkistettu. Laite kävi taas n.20minuuttia, kunnes teki taas häiriön.
K.E.V:
--- Lainaus käyttäjältä: CombiC6002EH - 5.02.2020 kello on 17:01 ---Nyt on kokeiltu uudelle säätimellä, akun kaapelit ja varaus tarkistettu. Laite kävi taas n.20minuuttia, kunnes teki taas häiriön.
--- Lainaus päättyy ---
No hyvä, valitettavasti ei parantunut. Tuohan kannattaa muutenkin vaihtaa vaikka 5v välein. Varsinkin talvikäyttäjien.
Onneksi halpoja
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta