Tekniikkakeskustelut > Alde
Alde 3010
Tarvasjoki:
--- Lainaus käyttäjältä: mjo33400 - 23.01.2020 kello on 17:26 ---Eli se sininen pumppu? Minulta taitaa löytyä niitä jos on käämi poikki. Jos ei ole niin selviää konkan vaihdolla, mutta laita 1µF/ 400V vaihtojännitettä. Alden patruunaan käy myös Langin pumppu. Niitäkin on jonkin verran.
--- Lainaus päättyy ---
Kyllä sininen pumppu, mistä moisen konkan saa?menee ens viikkoon kun saan pumpun pois.
K.E.V:
--- Lainaus käyttäjältä: Tarvasjoki - 23.01.2020 kello on 18:01 ---Kyllä sininen pumppu, mistä moisen konkan saa?menee ens viikkoon kun saan pumpun pois.
--- Lainaus päättyy ---
Pääty aukeaa 2:lla ruuvilla . Pääseekö vaihtamaan siinä ?
Mjo , minkäkokoinen tuonne menee ?
Esim ?
https://www.partco.fi/fi/elektroniikan-komponentit/passiivit/kondensaattorit/muovikondensaattorit/5771-polko-1u-400v.html
viitalar:
Jos asuskelet turkusessa konkkia löytyy Triopakista kalevan tieltä eletroniikka kaupasta
mjo33400:
--- Lainaus käyttäjältä: K.E.V - 23.01.2020 kello on 18:43 ---Pääty aukeaa 2:lla ruuvilla . Pääseekö vaihtamaan siinä ?
Mjo , minkäkokoinen tuonne menee ?
Esim ?
https://www.partco.fi/fi/elektroniikan-komponentit/passiivit/kondensaattorit/muovikondensaattorit/5771-polko-1u-400v.html
--- Lainaus päättyy ---
Toi ei käy, on tasajännite. Pitää olla vaihtojannitettä.
mjo33400:
Tässä linkki suoraan tuotesivulle. https://www.triopak.fi/fi/tuote/MKSP-8-1UF
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta