Tekniikkakeskustelut > Kylpyhuone ja WC

WC:n lavuaarissa vaurio hanan takana

<< < (3/4) > >>

hidas muttasilti edelläsi:
No niin vähän edistystä tämän projektin kanssa. Tein paperista sapluunat tarvittavista rinkuloista ja sitten fusion 360 cad ohjelmalla tein niistä laserin tarvitseman tiedoston. Hain etolasta valkoista 3mm pleksiä ja varasin ison omenan kirjastosta laserleikkurin jossa kävin tekemässä rinkulat valmiiksi. Nyt ne odottaa lämpimämpiä säitä, että pääsen ne liimamassalla paikoillensa kiinnittämään.







Kun irroitin hanaa niin mikä on mahdollisuus, että kuvan kaltainen lastenmallinen jakoavain putoaa kuvassa näkyvään koloon? No suuri tietenkin  :( Jonkun aikaa otti, että sen sieltä sai pois.


hidas muttasilti edelläsi:
No niin operaatio suoritettu ja hana paikoillaan. Silikoni vielä tuohon rinkulan reunaan.









hidas muttasilti edelläsi:
Hanaa irroittaessa en huomannut katsoa mistä nykäisin johdot irti. Osaako joku sanoa mihin kahteen noista ruskea, sininen, musta johdoista kytken nuo hanasta tulevat johdot?
Vai olisko se ihan niinkin helppo että musta mustaan ja ruskea ruskeaan?


K.E.V:
Laita väri väriin. Muuten kannattaa ottaa kuvaa jos ei ymmärrä asiasta

99:
Vanhan liiton sähkäreiden ohje, väri väriin ja muut yhteen.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View