Tekniikkakeskustelut > Projektit

Kaben värkkäilyä

<< < (15/38) > >>

Ossi66:

--- Lainaus käyttäjältä: K.E.V - 19.10.2019     kello on 19:46 ---Ikinä ei kannata laittaa esim sähköjohdoissa viritystä vaan tehdä kuten se kuuluu. Paitsi jos pitää laitteen niin kauan että se paalataan. Osaan kai itsekin kytkeä johdot niinkuin ne jostain löytyy. Ei temppu eikä mikään. Luulin että oli oikein suoritetusta hommasta kysymys. Eikä oikotietä onneen. Olisikin ollut hassua kun itse ja muut olisi aina menneet siitä mistä aita matalin. Ei niin sähköhommia tehdä.... Toivottavasti löydätte ne yli numero 7:n menevät johdot jostain 😁

--- Lainaus päättyy ---

Oulaa olis saanu oikean toimivan piuhan "siniseltä tiskiltä" 150 llä, mutta sait hänet tilaamaan sen kaveriltasi 70 llä. Nyt sinusta on oikein että joutuisi siihen piuhaan ostaan lisäksi 114 euron softan että toimii?

Mitä virittämistä siinä on, jos johdot laitetaan siten kuin ne on nykyisessä? Jos sinä et ymmärrä kytkentää, ei se muuta sitä viritykseksi. Mikä siinä on väärin tehty, jos johdot laitetaan nykyisen kytkennän asennusohjeen mukaan? Kaikki paikat on kerrottu 7-napaisen asennusohjeessa.

K.E.V:
Tämä on ihan sama piuha mitä sininen myy. Huvittavaa alkaa muuta väittämään.   volvo 31414860  Enkä minä saanut sitä tilaamaan vaan sanoin jotta siellä on. Olen samalta henkilöltä itse ostanut kymmenet kerrat ja myös muille tilannut pyynnöstä. Sinäkin vrcf:n käyttäjänä tiedät kuka on GHOST. Kyllä minä osaan sitä mainoksilla ryyditettyä Jyrkistä lukea. Mutta aloittajallakin on yleensä lyhyen aikaa kulkimet. Ja seuraava omistaja peruuttaa koukun tohjoksi, menee laittamaan uuden ja sit savun hälvettyä tarkistaa kytkennän. Niinkö? Eikä ole mitenkään kiveen kirjoitettu tuo hinta. Voi siellä nurkilla kysyä vaikka Nurmon autopiste.

Oulaa:

--- Lainaus käyttäjältä: Oulaa - 19.10.2019     kello on 15:50 ---Kunhan kerkiän teen karta mikä tulee autosta mistäkin navasta ja mistä väristä menee minnekkin töpselin napaan.
Kabe suostuisi käyttämään ajettaessa jääkaappia akulla tuosta jatkuvan virran navasta. Mutta en taida sitä laittaa
kun jääkaappi ei ole automaattinen jotta jäähtykööt kaasulla vain 8)

--- Lainaus päättyy ---
SOVITAAN NYT ETTÄ teen tämän ja katsotaan sitten tilannetta miten siinä voi edetä.

Haapaniemen Paroni:

--- Lainaus käyttäjältä: Oulaa - 19.10.2019     kello on 21:20 ---SOVITAAN NYT ETTÄ teen tämän ja katsotaan sitten tilannetta miten siinä voi edetä.

--- Lainaus päättyy ---
Juuri näin Thumb

"Masi":

--- Lainaus käyttäjältä: Oulaa - 19.10.2019     kello on 21:20 ---SOVITAAN NYT ETTÄ teen tämän ja katsotaan sitten tilannetta miten siinä voi edetä.

--- Lainaus päättyy ---
Ja kun on valmis, eikun uutta tekemään ;)

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View