Tekniikkakeskustelut > Primus

primus 2470

(1/2) > >>

teeäm:
Hei.Ostin vaunun knaus azur jossa primus 2470 lämmitin.ohjeita kyseisen lämmittimen käyttöön ei ole.paneelista kun laittaa päälle kumman tahansa menee hetken päästä vikatilaan pun valo kolmion sisällä.Minulla ei ole kokemusta vaunuista.Kiitos etukäteen avuista.

0yxxy0:
Onhan kaikki lämmittimeen liittyvät kaasuhanat auki. Pullo +lämmitin

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: teeäm - 30.09.2019     kello on 15:01 ---Hei.Ostin vaunun knaus azur jossa primus 2470 lämmitin.ohjeita kyseisen lämmittimen käyttöön ei ole.paneelista kun laittaa päälle kumman tahansa menee hetken päästä vikatilaan pun valo kolmion sisällä.Minulla ei ole kokemusta vaunuista.Kiitos etukäteen avuista.

--- Lainaus päättyy ---

Minkä kumman tahansa? Eihän siellä ole kuin yksi kaasulämmitin.

teeäm:
siis kaasun tai sähkön.äsken laitoin sähkön koitin patruuna ei lämmennyt.kaasulla napsahtaa pannusta hetken päästä sulake.

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: teeäm - 30.09.2019     kello on 17:34 ---siis kaasun tai sähkön.äsken laitoin sähkön koitin patruuna ei lämmennyt.kaasulla napsahtaa pannusta hetken päästä sulake.

--- Lainaus päättyy ---
Siis ylikuumenemis suoja !
Sinulla ei kiertovesipumppu toimi.
Kokeileppa https://karavaanari.org/index.php/topic,12842.0.html

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View