Tekniikkakeskustelut > Truma
Trumatic c3402
jouni.L:
Ongelmia trumaticin kanssa kun ei meinaa puhallin pyöriä pyörii 1-10 sekunnin pätkissä ja välillä ei lähde ollenkaan vesi kyllä lämpiää ok. Mistähän alkaisi vikaa etsimään olisiko piirikortti vika jossain termostaatissa ym ? Jos on piirikortti vika voiko korjauttaa.
Ruuteri:
Oliskohan itse puhallin.. Kortin voi korjata.
K.E.V:
nimim. MJO33400 kysy yv:llä
jouni.L:
Hei. Tästä lämmitys puhaltimen ongelmasta vielä en ole saanut mistään vinkkiä mistä voisi vika olla. Sitä kysyisinkin onko muilla ollut samantyyppistä vaivaa Trumatic c 3402 mallissa ja mistä johtuneet.
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: jouni.L - 18.09.2019 kello on 18:35 ---Hei. Tästä lämmitys puhaltimen ongelmasta vielä en ole saanut mistään vinkkiä mistä voisi vika olla. Sitä kysyisinkin onko muilla ollut samantyyppistä vaivaa Trumatic c 3402 mallissa ja mistä johtuneet.
--- Lainaus päättyy ---
Kuten Ruuteri jo sanoi, voi olla itse puhallin.
Silloin kun se ei pyörähdä, koetapa antaa sille virtaa suoraan akulta, näkee toimiiko.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
Siirry pois tekstitilasta