Tekniikkakeskustelut > Retkeilyautot

Retkeilyauto haaveilua

<< < (6/21) > >>

Masa matkailija:
Tuohon lisäten että ilmalämmitys. Oma Webasto syö liikaa. Ja tuolloin auto seisoi paikallaan koko ajan, eikä käytetty. Sivuovi sähköllä ja käytettiin ahkerasti.

Lähetetty minun ONEPLUS A5010 laitteesta Tapatalkilla

Emmah:
Meillä vaihtuu puoli-integroitu kohtapuoliin retkuiluautoon. Juurikin siitä syystä, että 5 hlön sijasta on nykyisin yhtä aikaa reissussa 3 tai 4. Ja toisaalta matkailuautoaikanak in tuo oli ainoa automme ja siihen retkeilyauto sopii paremmin. Tosin en usko, että autoa tulee käytettyä arkena juuri jatkossakaan, pk-seudulla pärjää loistavasti julkisilla/fillarilla/kävellen.

Meidän tulevassa kulkupelissä on takana kerrossänky, sillä haluttiin, ettei tulevassakaan tarvitse petiä tehdä pöytäryhmästä. Meidän autoiluharrastuksee n liittyy yleensä ulkoilu kuten pyöräily, laskettelu tai vaeltaminen, joten turha niitä neliöitä on juuri muuta kuin nukkumista varten jemmata.

Team Isomaa:
Mites olis tämmönen Hymer Free 600 *pop up katolla*
Tämmönen tuli meille, edellisten vaunujen, autojen ja taas vaunujen tilalle..
Suht isolla kompura jääkaapilla niin mahtuu ruokaakin mukaan.

Lapsille oma tila ylhäällä. (Kyllä sinne aikuisetkin mahtuu, ihan parivuode).
Talveksi löytyy vintille eristeet ja trumalta lämpöputki ylös. *lisävarusteena












"Masi":
Poika tuntuu tykkäävän ilmeestä päätellen ;)

Turhan Höpöttäjä:
Katoin tänään Lahdessa, kun kaksi kuljinta oli vierekkäin. Toinen retkiauto ja toinen oikea matkailuauto. Retkiauto oli hieman pitempi. Miksi joku ostaa pakettiauton kuoriin kyhättyä retkiautoa, jos yhtä pieniä oikeita matkailuautojakin on tarjolla.  ::)

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View