Tekniikkakeskustelut > Jääkaapit

Jääkaapin liekki palaa, mutta ei jäähdy

<< < (7/40) > >>

99:
Kakkosvaihtoehtona, kaappi päälle ja vaunu koukkuun ja ajelemaan kuoppaiselle tielle. Voipi onnistua noinkin.

K.E.V:
Katsoitkos ruuveja kun oven avaat. Suojatulpat pois ja siinä?

jantteri70:
Hymerin museokosla. Ei vaunu.

En löytänyt kun kaksi suojatulpan alla olevaa pitkää ruuvia vasemmalla jotka menevät somistelevyn läpi ja joiden kuvittelin uppoavan kaappiin. Tutkitaas tämäkin tarkemmin huomenna.

Kiitos..

99:
Noiden nuolella merkittyjen tulppien alta löytyy kaapin kiinnitysruuvit (toisella sivulla on myös samanlaset)



jantteri70:
Juu ei toimi sähköllä kaappi minkään vertaa. Ei verkkovirralla eikä akulla auton käydessä. Mielestäni sain aikaisemmin edes sen punakytkimen valon palamaan mutta nyt ei palanut enää sekään. Sulakkeet ja vikavirtakytkin sähkökeskuksessa, siis siellä takasohvan alla ok.
Ruuveja ei tuossa versiossa ollut sisäpuolella kaappia ainuttakaan. Liekö liimattu.
Täytynee luovuttaa tämän kanssa. Kunhan huomenna hellan liekinlevittimien tiivisteet tulevat niin lyön läjään ja siirryn seuraavaan kohteeseen. Olisikohan lasinpyyhkijöiden moottori vaihtovuorossa.
Kiitos kaikille vinkeistä. Toki jos tulee ajatuksia tuon sähköpuolen toimimattomuudesta niin luen mielelläni.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View