Tekniikkakeskustelut > Sekalaiset
Autoilija sovellus Trafilta
99:
--- Lainaus käyttäjältä: Mautoilija - 13.06.2019 kello on 09:24 ---Mitä tietoja lähtee trafille rekisteröitymisen mukana, ei ole tietoa. Lähteekö tieto jossa yhdistyy henkilö ja puhelin?
--- Lainaus päättyy ---
https://www.traficom.fi/sites/default/files/media/file/Autoilija-sovellus%20k%C3%A4ytt%C3%B6ehdot%20Traficom.pdf
https://www.traficom.fi/sites/default/files/media/file/Autoilija-sovelluksen%20tietosuojaseloste.pdf
HiTec:
--- Lainaus käyttäjältä: Oulaa - 13.06.2019 kello on 09:27 ---Puhelin ei aukea kun mun sormella ???
--- Lainaus päättyy ---
Tässä kohtaa pitkä PIN voisi olla turvallisempi, sillä sormenjäljen poliisi voi pakottaa = poliisi siis saa puhelimesi pakotettua auki ottamalla sen sormenjälkesi vaikka väksisin ja tähän heillä on lain suoma oikeus. Kun taasen PIN:iä mikään mahti maailmassa ei sua pakota kenellekään paljastamaan = poliisikaan ei siis saa sitä puhelintasi auki jos niin haluat ^-^
Oulaa:
--- Lainaus käyttäjältä: HiTec - 13.06.2019 kello on 09:58 ---Tässä kohtaa pitkä PIN voisi olla turvallisempi, sillä sormenjäljen poliisi voi pakottaa = poliisi siis saa puhelimesi pakotettua auki ottamalla sen sormenjälkesi vaikka väksisin ja tähän heillä on lain suoma oikeus. Kun taasen PIN:iä mikään mahti maailmassa ei sua pakota kenellekään paljastamaan = poliisikaan ei siis saa sitä puhelintasi auki jos niin haluat ^-^
--- Lainaus päättyy ---
Jos poliisi haluaa aukasta mun puhelimen niin olisiko heillä siihen jo painava syy?
HiTec:
--- Lainaus käyttäjältä: Oulaa - 13.06.2019 kello on 10:21 ---Jos poliisi haluaa aukasta mun puhelimen niin olisiko heillä siihen jo painava syy?
--- Lainaus päättyy ---
No voihan se olla näinkin ^-^
kimi:
Taitaa ne saada teknisessä tutkinnassa auki puhelimen kun puhelimen
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta