Tekniikkakeskustelut > Kori ja alusta
Mb w906 sähkönen rattilukko
K.E.V:
Napoja sopivasti yhdistellen tulee isompi lasku kuin lukkosepän käynnistä
Aakku:
--- Lainaus käyttäjältä: Karabiilisti - 6.06.2019 kello on 12:10 ---Siellä lienee joku solenoidi tappi joka liikahtaa kun saa sähköä?....eli napoja sopivasti yhdistellen on lukko auki.
Taitaa tuo autojen varastelu keskittyä noihin 90 luvun ja sitä vanhempiin autoihin muutenkin...ajonest olla varustettuja vie sitten ammattilaiset jotka vie oli estoja tai ei.
--- Lainaus päättyy ---
Eikös avaimettomat autot ole osaavalle helpoin kohde nykyisin...?
Itsellänikin uusin paku on avaimeton malli. Avaintunnistin pysyy taskussa ja auto käynnistyy napista. Sitä välimuotoa kyllä ihmettelen vaikkapa Vitossa jolla ajelin. Miksi pitää olla avaimella käyttö, mutta silti sähköinen ohjauslukko?
"Varastettu 18 sekunnissa"
https://www.is.fi/digitoday/art-2000005981683.html
Karabiilisti:
osaavalle avaimeton auto on kaikkein helpoin kohde...ei tarvi rikkoa yhtään mitään.
Osaavia on tietty vähemmistö.
Mitä tapahtuu autossasi jos kirmaat sieltä ulos sen avaimettoman avaimen kanssa?
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: Karabiilisti - 6.06.2019 kello on 14:02 ---Mitä tapahtuu autossasi jos kirmaat sieltä ulos sen avaimettoman avaimen kanssa?
--- Lainaus päättyy ---
Niin, vieläkö ne pysyy käynnissä vaikka avain jää kotiin?
Aakku:
--- Lainaus käyttäjältä: Karabiilisti - 6.06.2019 kello on 14:02 ---Mitä tapahtuu autossasi jos kirmaat sieltä ulos sen avaimettoman avaimen kanssa?
--- Lainaus päättyy ---
Mitäs pitäisi tapahtua...
Samalla tavalla se reagoi, mitä avaimellinenkin auto. Ovet jäävät normaaliin tapaan lukitsematta.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta