Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Kokemuksia caravanliikkeistä 2019

<< < (6/8) > >>

88k5:
^
Jotenki tuntuis ihan normilta - jos olet osat sieltä hakenut, niin samalla tavalla reklamoit. Nyt kun ei edes tiedä kuinka isoista osista on kyse (tuskin eurolla-muutamalla isoa saakaan), niin se aiempi toimitustapa on varmaan ollut sopivin (eli risat ehjiin samoin). Toisaalta, jos verkko/toimituskaupasta kyse, niin eikös viallinen tuote pidä palauttaa ensiksi?

Minulle tulisi ekaks mieleen; sinne liikkeeseen vaihtamaan mars, jättäen s-posti-shown pois.. Tietty, jos etäisyys mahoton..

En tunne tapausta, mutta mitä huolto/varaosapuolen kanssa olen asioinut, en huonoa palvelua ole saanut - enkä siksi usko miksi valehtelisivat asiakkaalle..

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: MCL - 24.05.2019     kello on 08:55 ---Helsinki Caravanissa ei valitettavasti tarvikeosien jälkimarkkinointi pelaa, kuin pitäsi.
Osien hajotessa muutaman viikon kuluessa ensimmäinen kommentti oli, että "ei voi olla vikaa, koska niissä ei ennenkään ole mitään ongelmia ollut".

Kun kuvat eivät viallisista osista riittänyt, piti käydä paikanpäällä jossa todettiin, että "oho, noissahan on ilmeisesti joku valmistusvirhe".

Muutaman eron kappale maksaneista osista laskettiin tarkasti montako oli siihen mennessä hajonnut ja annettiin tarkalleen saman verran uusia. Ostetuista osista oli vasta puolet ollut käytössä, joista suurin osa oli hajonnut parissa viikossa.
Mitään ei pahoiteltu ( piti tuoda paikanpäälle, kuvat eivät riittäneet ), oma-alotteisesti ei tarjottu mitään hyvitystä. 
Mietin, että jaksa alkaa vääntämään muutamien eurojen takia, mutta otan opikseni Helsinki Caravanin toiminnasta ja äänestän euroillani seuraavia ostoksia tehdessäni.

--- Lainaus päättyy ---

Eihän tavaraa toimittava liike voi omasta saldostaan lahjoitella ylimääräisiä asiakkaalle. Liike saa rikkinäisten tilalle saman määrän valmistajalta/tukulta.

Itse kun sanoin että suihkun led-lampuista oli 2 pimeänä enkä jaksa tuoda takuuvaihtoon, minulle annettiin 2 uutta valaisinta jotka vaihdoin ja palautin vanhat.
Samoin kun jääkaappi kaasulla toimi heikosti eikä ollut huoltoaikaa, pyydettiin ajamaan pihalle ja varaosa/huoltopuolen pomo vaihtoi odottaessa uuden palopään. Veloitus pelkkä varaosa , työ 0€ eikä mennyt ALV:täkään  :P :P

hookoo1:
Turengin Misevalle täältäkin palvelusta pisteet. Asiallisesti kartoittivat tarvetta, ja hyvä, ei pakkomyyntiasenne, vaikka ei oitis kauppaa syntynyt.

Raksaus:
Turengin Misevasta on itsellenikin jäänyt positiivinen kuva kun ensimmäistä autoa katsellessa siellä kävin erästä ehdokasta katsomassa ja juttelemassa. Valikoima vaan on rajoitettu ja nykyisiin tiloihinkaan ei kauheasti enempää taida mahtua. Mutta ehdotoomoasti positiivisin kokemus mitä olen itse näissä kaupoissa rampannut. Toki näihin voi vaikuttaa niin moni asia yksittäisiin asiointikertoihin, niin positiivisiin kuin negatiivisiin kokemuksiin.

Karavaanilady:
Minä sain erinomaista palvelua Raision Misevasta ja sieltä tämän vaununi löysin. Samoin voin kehua ainakin Vantaalla Hymercenteriä, vaikutti luotettavalta ja palvelu oli erinomaista vaikka vaunua en sieltä lopulta ostanut.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View