Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla

Alanin kesä: Travemündesta Helsinkiin 30.5-13.6.2019, sitten Ruotsiin 15-24.6

<< < (4/13) > >>

K.E.V:
Ketjusta poistettu epäolennaiset, pysytään asiassa. Kiitos

Alan:

--- Lainaus käyttäjältä: jiikoo - 15.03.2019     kello on 20:42 ---Rugenilta kun itään ajelee niin Peenemundeen ihmettelemään sotatouhuja https://museum-peenemuende.de

Ja siitä jatkaa puolan rajaa kohti, ennen rajaa on Seebad ahlbeck. Auto parkkiin stellplatzille ja syömään laituriravintolaan. .. https://www.seebruecke-ahlbeck.de
Tässä nyt jotain alkuun...

--- Lainaus päättyy ---

Kiitos. Tuosta Peenemündestä on ollut juttua aiemmin, mutta olinpa unohtanut. Edellinen laituriravintola, jossa syötiin, oli Koh Lantalla. Tuosta saa mukavan kontrastin.

Alan:
Monet tämän ketjun vinkit aiotaan toteuttaa.  Thumb

Nyt on liput varattu Vikingillä XPRS Tallinna-Helsinki 120 euroa auto+4 henkeä.

Samoin varattu Rastila seuraavaksi yöksi ja Berliinistä stellplatz, edellä mainittu.

> Kaipaisin vinkkejä Travemünden ja Berliinin välissä sijaitsevasta stellplatzista, jonne sopii ajella puolen yön aikaan ja viettää rauhallinen aamu. Berliinissä en aio olla ennen puoltapäivää. Jos joku käyntikohde, niin yhtä hyvä, kunhan aukeaisi aikaisin. Sellaisen parkkiksella saatan yöpyä.

Wigryyn mennään, se on selvää. Ehkä Vilnaan myös, olen käynyt, mutta perhe ei.

armas ujomieli:
Wittstock/Dosse. Rauhallinen luontoparkki, ilmainen.

Alan:
^

Pystytkö laittamaan tarkempaa sijaintia?

Vaan kohta lähtee.


Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View