Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Kestävät ja ei kestävät laitteet (esim. kodinkoneet)
tsahkali:
Aiemmin oli jo puhetta Sampan pakastimesta.
Sille annetaan kompuralle 10v TAKUU.
Rosenlewin tiskarin kun laitoin kierrätykseen, niin sillä oli muistaakseni ikää 28v.
Magneettiventtiilin runko halkesi.
Senkin olis voinut vaihtaa mutta ajattelin, että alkaa muutenkin olla ehtoopuolella. ;D
Turhan Höpöttäjä:
Ostin vuonna -78 astianpesukoneen kotiin. Pelasi niin kauan asuttiin siellä. Vuosi sitten muutettua jätettiin seuraavalle asukkaalle. :D
Teukka-74:
--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali - 20.01.2019 kello on 14:54 ---Aiemmin oli jo puhetta Sampan pakastimesta.
Sille annetaan kompuralle 10v TAKUU.
Rosenlewin tiskarin kun laitoin kierrätykseen, niin sillä oli muistaakseni ikää 28v.
Magneettiventtiilin runko halkesi.
Senkin olis voinut vaihtaa mutta ajattelin, että alkaa muutenkin olla ehtoopuolella. ;D
--- Lainaus päättyy ---
Nykypäivän Rosenlewin kamoista minulla ei ole kuin moitittavaa. Tai ainakin ne made in EU jutut Thumbd
seppoko:
Samsungin analogiteeve n. 15 vuotta, tarkkaa ikää en muista. Sylettää kun ei ole sopivia liitäntöjä nykyisille lisälaitteille. Voi olla, että joutuu panemaan toimivan laitteen poistoon.
MCL:
--- Lainaus käyttäjältä: Reissaaja80 - 19.01.2019 kello on 17:50 ---Se pitää sinun kokeilla miten kannattavaa se on, jos veloitus on 40 euroa tunnilta ja laskutat vain sen ajan minkä olet asiakkaan luona. Ajot + muut omaan piikkiin. Koitappa siinä vielä talolle kerätä rahaa. Jos se oikeasti kannattavaa olisi, niin kyllä niitä suomessakin olisi.
--- Lainaus päättyy ---
Juu, ei se kannata kun sosiaaliturva Suomessa piffaa mukavat olot muutenkin. Tyhmä töitä tekee, kun laiskana pärjää erinomaisesti.
PS Suomessa erilaisia työttömyysetuisuuks ia maksetaan melkein 400 000 henkilölle vuodessa. :o
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta