Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin tietotekniikka
Win 10 asennus
megaman:
^ ^
Joo, mutta jos kympin alla kummittelee vanha seiska tai kasi, kone ei ole mikään rasvattu salama. Puhdas kymppi tyhjälle levylle ja That's IT ! Thumb
88k5:
Eilen just tein toistepäin eli rautamylläkän työmaalla.
Win10pro Inseder Preview -testikoneen SSD nyhdin irti ja vanhan penaroinan laitoin serririviin.. :D
Tilalle Hp Z440 xeon kone (ei uusi tämäkään), nappasin sen buuttilimpun pihuan irti ja tuohon SSD:hen kiinni.. käyntiin. Ei edes bios ulvahtanut talletustarpeista. Winkaus nousi normisti, ei ininöitä.
Vain näytönohjain oli hetken generikkiohjaimella SVGA-moodissa. Lataili hetken, niin nVidia Quatro oli buuttia vaille valmis. Office tai cadit ei olleet moksiskaan tuosta vartista vaikka periferia vaihtui.
Windowsia en ollut aiempinkaan aktvoinut, enkä nytkään ellei touhua ite..
Ei mitään milleniumin aikaista vikasietotila-ajurijumppaa :D
E: ikinä en ole suostunut noihin versiorais*auksiin (uutta vanhan päälle). W10 ilmaispäivityksen aikaan aina "clear_install" vaikka oli kyse 32b->64b yliheitosta - joutui vain tekee kahdesti..
K.E.V:
^
Noinhan se yleensä menee, joskus kertoo erroria. Sit pikkusen sormilla hakkaamista ja lähtee toimimaan.
Karabiilisti:
ei vanha läbbäri mikään tykki ole mutta vielä pelaa wotti. Thumb
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta