Tekniikkakeskustelut > Vetoautot
Ohjaus vetää ojan puolelle?
fjk:
Eipä näytä raportin lähettäminen onnistuvan tällä kännykällä täytyy avata läppäri.
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: mike - 7.01.2019 kello on 12:42 ---Ei aina! Riippuu onko raidetanko pyörän keskipisteen etu vai takapuolella! Siis etuvetoisissa.
--- Lainaus päättyy ---
Mitäs se asiaan vaikuttaa??
mike:
--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali - 7.01.2019 kello on 14:17 ---Mitäs se asiaan vaikuttaa??
--- Lainaus päättyy ---
Jos etupuolella ja painat kaasua pyrkii haritukselle ja päinvastoin jos takapuolella! Näin selittivät kursseilla. Onko pelkkää teoriaa en ota kantaa. Kyllä mun käsitykseen sopii.
Joittenkin merkkien ohjearvoja kans katsellut ja tullut samaan johtopäätökseen.
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: mike - 7.01.2019 kello on 17:29 ---Jos etupuolella ja painat kaasua pyrkii haritukselle ja päinvastoin jos takapuolella! Näin selittivät kursseilla. Onko pelkkää teoriaa en ota kantaa.
--- Lainaus päättyy ---
Vaikea keksiä tuolle teorialle perusteita.
Kyllä pyörässä voimat ovat aina samansuuntaisia.
kimi:
--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali - 7.01.2019 kello on 17:45 ---Vaikea keksiä tuolle teorialle perusteita.
Kyllä pyörässä voimat ovat aina samansuuntaisia.
--- Lainaus päättyy ---
Itsekin tuota ihmetellyt kun koskaan en ole tuollaista kohdannut. Minulla on selkeä mielikuva siitä, että harituksella eliminoidaan vääntö ja muutos joka johtuu lähinnä alatukivarsien puslien pienestä joustosta
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta