Tekniikkakeskustelut > Alde

Alde 3000 kaasu ongelma

<< < (4/4)

JS5:
Kokeilin sinisen irrottamista ja pidin punaisessa kiinni. Yksi pieni napsaus kuului ja punainen ledi syttyi paneeliin. Muuta ei tapahdu. Kun sinisen laittaa takaisin omalle paikalle niin ledi sammuu. Mitäs seuraavaksi kannattaa tehdä?
Voi ei, nyt näyttää ettei lämpiä sähkölläkään.... Eikä puhallinkaan lähde päälle.
Vaunu on Sappeella, ei sattumoisin alueella tai lähistöllä olisi ketään asiantuntijaa?

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: JS5 -  5.01.2019     kello on 11:50 ---Kokeilin sinisen irrottamista ja pidin punaisessa kiinni. Yksi pieni napsaus kuului ja punainen ledi syttyi paneeliin. Muuta ei tapahdu. Kun sinisen laittaa takaisin omalle paikalle niin ledi sammuu. Mitäs seuraavaksi kannattaa tehdä?
Voi ei, nyt näyttää ettei lämpiä sähkölläkään.... Eikä puhallinkaan lähde päälle.
Vaunu on Sappeella, ei sattumoisin alueella tai lähistöllä olisi ketään asiantuntijaa?

--- Lainaus päättyy ---

Taisit polttaa sulakkeen. Laitoitko lämmityksen ensiksi päälle ja sitten siirsit sinisen johdon punaiseen? Mitä lukee elektroniikkayksikö n kyljessä valkoisessa tarrassa alarivillä? Lukeeko 15 S WARTEN vai 1S WARTEN?

JS5:
 Thumb
No nyt toimii sähköllä ja kaasulla. Suuret kiitokset MJO korjauksista ja neuvonnasta.  Thumb
Vikoja olikin useampi:
- mustan laatikon kortissa juotoksia murtunut > MJO korjasi
- paineentunnistimen letkut oli edellinen omistaja/korjaaja laittanut väärään järjestykseen
- ohjainpaneeli rikki > MJO korjasi.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View