Tekniikkakeskustelut > Truma

Huoltoa - Truman putkien kiinnitystä

<< < (3/3)

Ruuteri:
Mejän kaapissa tuntuu et alkovin putkista ei tule muuta kuin ääni.. Eli humina kuuluu,mutta ilmavirtaa ei. Pitäiskö niissä tuntua ilmavirta? Putkethan on jtn 25mm ja kiertää alkovin etu- ja sivuseinällä. Ja wc-tila on taas liian lämmin,vaikka ilmareiät on tukittu siitä pylväästä.Mut se on varmaan tarkoituksella, että tila kuivaa paremmin suihkun jälkeen..

Mautoilija:

--- Lainaus käyttäjältä: Ruuteri - 20.11.2018     kello on 17:29 ---Mejän kaapissa tuntuu et alkovin putkista ei tule muuta kuin ääni.. Eli humina kuuluu,mutta ilmavirtaa ei. Pitäiskö niissä tuntua ilmavirta? Putkethan on jtn 25mm ja kiertää alkovin etu- ja sivuseinällä. Ja wc-tila on taas liian lämmin,vaikka ilmareiät on tukittu siitä pylväästä.Mut se on varmaan tarkoituksella, että tila kuivaa paremmin suihkun jälkeen..

--- Lainaus päättyy ---
Truman suuttimien säätöläpillä on tarkoitus. Ei ne siellä turhaan ole.

Karabiilisti:
25mm putket ilmalämmityksessä?  :o

hyvähän se on että wc kylpylä osastoon menee paljon ilmaa, kuivuu ja lähtee tuoksut veks...

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: Karabiilisti - 20.11.2018     kello on 19:55 ---25mm putket ilmalämmityksessä?  :o

--- Lainaus päättyy ---

Ne on varmaan ylhäällä alkovissa.
Kiertää pitkin seiniä, jottei tule vedon tunnetta.
(ja pitäisi sieltä tulla muutakin kun ääni.)

Ruuteri:

--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali - 20.11.2018     kello on 20:08 ---Ne on varmaan ylhäällä alkovissa.
Kiertää pitkin seiniä, jottei tule vedon tunnetta.
(ja pitäisi sieltä tulla muutakin kun ääni.)

--- Lainaus päättyy ---

--- Lainaus käyttäjältä: Ruuteri - 20.11.2018     kello on 17:29 ---Mejän kaapissa tuntuu et alkovin putkista ei tule muuta kuin ääni..

--- Lainaus päättyy ---
Niinhän mie raapustin.. Olisko putki irronnut.. Purattaa jonniin verran,ennenkuin näkee..

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View