Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Avatar, mitä sen on tarkoitus kertoa minusta

<< < (13/18) > >>

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: pamaus - 16.10.2018     kello on 10:37 ---Monimutkaisia asioita nykyään. Kuten uskonnonvapaus. Juhlapyhän esim pääsiäisen vapaa  kelpaa myös uskonnottomille. Kaksinaismoralismia ko ?

--- Lainaus päättyy ---

Taitaa olla vaikeaa monellakin mennä yksin töihin?
Korkeintaan voisi olla läsnäolopakko...    ;D


--- Lainaus käyttäjältä: Karabiilisti - 16.10.2018     kello on 10:41 ---Hyshys  nyt heti :-X
Vielä joku keksii että säädetään laki notta kirkosta eronneille pääsiäinen ja joulu on palkaton vapaa.  :laugh:

--- Lainaus päättyy ---

Se oli hyvä systeemi silloin, kun nämä 'pyhät päivät' siirrettiin viikkonloppuun, eivät turhaan sotkeneet töitä.
Vaan ei sitä ihanuutta kauan kestänyt.   >:(

"Masi":
Saattaspa syntyä melkoinen meteli kun ateisti rekkakuski lykkäis pakastekuorman pihalle kun uskonveli pitäisi pyhäpäivää ;)
On valtavasti hommia mitä ei voi tehdä kun helposti narrattavat istuu kotona ja lukee isoa legendakirjaa kädet ristissä, näinkin sen voi nähdä että lasku pitäisi näille uskonveljille laittaa tyhjän odotuksesta.

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: Bavaria - 16.10.2018     kello on 11:25 ---Saattaspa syntyä melkoinen meteli kun ateisti rekkakuski lykkäis pakastekuorman pihalle kun uskonveli pitäisi pyhäpäivää ;)

--- Lainaus päättyy ---

Saksalaisten kanssa oli entiwanhaan (ennen sähköpostiaikaa) ongelmia usein.
Jos puhelimeen ei vastattu, niin sitten piti katsoa kalenterista, onko siellä päin maata nyt joku 'pyhä'.

Ossi66:

--- Lainaus käyttäjältä: Karabiilisti - 16.10.2018     kello on 10:41 ---Hyshys  nyt heti :-X

Vielä joku keksii että säädetään laki notta kirkosta eronneille pääsiäinen ja joulu on palkaton vapaa.  :laugh:

--- Lainaus päättyy ---

 ;D  Ja pistetään samaan lakiin palkallisille vapaille vuodessa tietty määrä "normityöläisten" mukaan ja loput sitten palkattomiksi  ;)

Aatelkaa paljonko me säästetäisiin kansanedustajien, valtion virkamiesten ja opettajien palkoista  :o

tsahkali:
Opettajilla on samat lomat kun muillakin, loput on ylityövapaita.
Rehtoreilla ei ole niitäkään.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View