Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot

Millainen olisi sinun unelma-auto?

<< < (19/20) > >>

smy:

--- Lainaus käyttäjältä: palokurki -  6.10.2018     kello on 19:38 ---Niin, kellekkään ei ole varmaan jäänyt epäselväksi, että olen itse väkisellä yrittänyt tätä ketjua juuri "jalat ilmassa" unelmille rakentaa. Nettikaravaanista poimittua olisi se jalat maassa ketju, mutta olkoon. Luovutan. Katellaan käytettyjä ja iänikuisia arkipäivän "romuja". Jonka itsekin omistan. :)
Nytkin mietin, että pitäis varmaan viedä kulkine vaihteistoöljyn vaihtoon, kun jalat ilmassa unelmissa katselisin vieressä drinkkilasi toisessa kädessä, kun topless-malli-asentaja vaihtaisi ne. ;D

--- Lainaus päättyy ---

Minä taas kun avasin ketjun niin ajatuksena oli enemmän jalat maassa ajattelu. Noita erkkereitä voisi olla euroopassakin kyllä enempi.

aakoo:
Unelmat on jotain kirkasta taivaanrannassa ja niiden tavoittelijat 99/100 pettyy, mutta 1/100 he saavat maistaa jotain johon ei jalatmaassa tyypit ikinä yllä.

Oulaa:
Ookoo.
Jalat maassa suunnitellaan ja pää pilvissä unelmoidaan.
Mutta mieluummin miten vaan :-X

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: smy -  6.10.2018     kello on 19:50 ---Minä taas kun avasin ketjun niin ajatuksena oli enemmän jalat maassa ajattelu.

--- Lainaus päättyy ---

Kaunis ajatus. Näyttää vaan, ettei mennyt perille


--- Lainaus käyttäjältä: smy -  6.10.2018     kello on 19:50 --- Noita erkkereitä voisi olla euroopassakin kyllä enempi.

--- Lainaus päättyy ---

Taisi jalat irrota maasta?    ;D

seppoko:
Unelmani on kuin minulla ollut Petteri Punakuono "pienillä" parannuksilla.

1. Alden lämpöputkiston parannus siten, että ohjaamo olisi huomattavasti lämpöisempi.

2. Oma paino niin paljon pienempi, että meidän tavaroilla ei 3500kg kokonaispaino ylittyisi.

3. Ilmastointi katolla.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View