Matkailukeskustelut > Lappi

Sirkka Inari

<< < (2/2)

K.E.V:
Eli hiekkatietä koko pätkä ?

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: K.E.V - 17.07.2018     kello on 15:38 ---Eli hiekkatietä koko pätkä ?

--- Lainaus päättyy ---

No totta mooses!
Eihän täällä nyt mitään asvalttia....   :D

No, on sitä vähän.


Vaeltaja:

--- Lainaus käyttäjältä: K.E.V - 17.07.2018     kello on 15:38 ---Eli hiekkatietä koko pätkä ?

--- Lainaus päättyy ---

Sirkka-Köngäs väli on päällystettyä tietä. Tosin Köngäksen kohdalla päällysteessä vaurioita. Köngäs- Pokka väli on hiekkatietä ajoi kumpaa reittiä tahansa. Pokka-Inari väli on päällystettyä. Päällysteen kunto vaihtelee, ja tiessä on painumia ja muita heittoja. Silti täysin ajettavaa tietä. Lemmenjoen tiehaarasta Inariin  tien kunto paranee huomattavasti.

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: Vaeltaja - 18.07.2018     kello on 01:37 ---Sirkka-Köngäs väli on päällystettyä tietä. Tosin Köngäksen kohdalla päällysteessä vaurioita. Köngäs- Pokka väli on hiekkatietä ajoi kumpaa reittiä tahansa. Pokka-Inari väli on päällystettyä. Päällysteen kunto vaihtelee, ja tiessä on painumia ja muita heittoja. Silti täysin ajettavaa tietä. Lemmenjoen tiehaarasta Inariin  tien kunto paranee huomattavasti.

--- Lainaus päättyy ---
Eipä nuo tiet mitenkään pelota. On tuolla maailmallakin kaikenlaista eteen tullut. Tuolla Skotlannissakin oli single trackeja reippaasti ja tuo Tsahkalin kuva näyttää hienolta verrattuna niitten huonoimpiin ;)

juzzi:
Kiitokset kaikille vastauksista.

Ei tiet sinällään pelota, koppiautolla on tullut ajettua paljonkin heikkokuntoisia pätkiä.

Vaunun kanssa olen vaan mukavuudenhaluinen. Tuo on pitkä väli nylkyttää vaunun kanssa pompputietä 😀

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View