Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Viimeisin hankinta

<< < (94/1419) > >>

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: Aakku -  4.10.2018     kello on 21:11 ---Näinhän se on....

Perimmäinen tarkoitukseni oli tuoda esiin yksittäisen kansalaisen syyllistämisen, kun hän koittaa säästää vähäisiä rahojaan.
Minusta se on kohtuutonta, kun samalla ne jotka kykenevät, keinottelevat itselleen niin paljon kuin ikinä pystyvät.

"Osta suomalaista. Suosi kotimaista."

--- Lainaus päättyy ---
No se keinotteleminen ei kai kuulu tähän ketjuun.
Taas täällä kerrotaan kuinka voin ostaa kaikki muualta, ainakin eräs on joka lauseessa tuota toistanut.
Ja "osasyyllisiä" me kaikki ollaan tuohon asiaan, ilmottaudun kyllä. Ostan sellaista lähinnä mitä en täältä saa työhöni liittyen.

megaman:
Joskus tilattiin likan kanssa jotain kännykkärihkamaa tms. kiinasta. Kaikki tuotteet saapuivat eri aikaan. Viimeinen lähetys, yhden euron kuori saapui lopulta reilun kahden kuukauden päästä kirjattuna kirjeenä postiin. Kunnon ekomeininkiä nääs...  Thumb

poteroa:
No tulipa tilattua Midlandin 78+ lälläri autoon, jos sitä pääsis kusoilemaan 25v vuoden tauon jälkeen...  ;D

Lerssinen:
Se lälläri käy muuten erittäin hyvin miinaharavasta, se on herkkä kuuntelemaan mutta mitään selektiivisyyttä siinä ei ole joten jos on rautanaula tiellä niin se kohahtaa kohdalla..

Karabiilisti:
Sittenhän se on oikeen hyvä vehje kun tietää mikä renkaat rikkoi....

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View