Tekniikkakeskustelut > Matkailuvaunut
telivaunu
hartsakoski:
Mulle aivan sama mitä ja minkäpainoista kukin vetää,mutta mikä merkitys sitten rek.otteeseen merkityillä painoilla enää on?Otteessa ei tietääkseni puhuta mitään pyörien alta mitatusta massasta. Poliiseilla ei kovin paljon noita vaakoja ole,joten taitaa olla ihan leijonahihaisesta kiinni kuin asiassa käy?!Koska asia ei enää itseäni koske,lopetan tämän keskustelun osaltani tähän.
99:
--- Lainaus käyttäjältä: hartsakoski - 5.08.2011 kello on 23:25 ---mutta mikä merkitys sitten rek.otteeseen merkityillä painoilla enää on?
--- Lainaus päättyy ---
Niistä katsotaan ajokorttiluokan riittävyys, ts. ne määrittävät vaaditun ajokorttiluokan.
Hassua, mutta niin se vain menee...
--- Lainaus käyttäjältä: hartsakoski - 5.08.2011 kello on 23:25 ---Otteessa ei tietääkseni puhuta mitään pyörien alta mitatusta massasta.
--- Lainaus päättyy ---
Ei puhuta ei, mutta laissa puhutaan ;)
kaitsute:
--- Lainaus käyttäjältä: 99672 - 5.08.2011 kello on 23:34 ---
Hassua, mutta niin se vain menee...
--- Lainaus päättyy ---
Yhtä hassua kuin jos ajat polkupyörällä kännykkä korvalla,
niin saat sakot, mutta jos ajat humalassa, niin et saa. :o
-------:
--- Lainaus käyttäjältä: kaitsute - 6.08.2011 kello on 07:33 ---Yhtä hassua kuin jos ajat polkupyörällä kännykkä korvalla,
niin saat sakot, mutta jos ajat humalassa, niin et saa. :o
--- Lainaus päättyy ---
Tämä kännykkä pitänee kokeilla.. :D
0yxxy0:
--- Lainaus käyttäjältä: matson1 - 5.08.2011 kello on 16:58 ---no nyt se on selvää, eli omamassan mukaan katotaan.
hondalla saa vetää 1500kg omamassasta polarin vaunua, vaikka sen kokonaismassa on 1730kg.
kiitokset
--- Lainaus päättyy ---
eli jos tilapäinen homma voisin tehdä, jos oisin ostamassa omaksi menisi myös auto vaihtoon. Näin toimisin itse, koska harvon harvon reissua tyhjällä vaunulla ja painon suhde auto/vaunu ei paras mahdollineen
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta