Tarkistin m-auton hupiakun nestetilanteen. Vähän piti joka kennoon lisätä. Melkein kaksi vuotta ollut tarkistamatta.
Onhan sinulla happoakuissa huohotin letku ulos.

|
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 167 168 [169] 170 171 ... 5001 [Seuraavalle sivulle] Siirry alas
*****
Tarkistin m-auton hupiakun nestetilanteen. Vähän piti joka kennoon lisätä. Melkein kaksi vuotta ollut tarkistamatta. Onhan sinulla happoakuissa huohotin letku ulos. ![]()
*****
Onhan sinulla happoakuissa huohotin letku ulos. On kyllä. Ja kaappi, jossa akku on, on tuuletettu. Lumitöitä. Eipä tarvi vappuna haravoida.
Mökillä lohen kylmäsavustusta. Lämmitys vastuksen ähräsin saunan viemäriin. Himppasen oon juopotellutkin savun tuprutessa savustimen kannen raosta. Lohen kylmäsavustusta ja vastus saunan viemärissä ![]() eikö siitä tuu hiukan omituiset aromit siihen loheen ![]() ![]() Pumppuhuoneeseen on vaihdettu tapetit.Nyt odotellaan uutta jenkkisänkyä joka tullee ensi viikolla.
![]() Pumppuhuoneeseen on vaihdettu tapetit.Nyt odotellaan uutta jenkkisänkyä joka tullee ensi viikolla. Tarkoitatko makuuhuonetta? ![]() Tänään pilkottu puita oikein urakalla.
16 kiintomotin kuormasta on pilkottu puolet. Otettu aika rauhallisesti ja korjattu vain kolme Primus 2450:sen ajastinrelettä.
aamuisen Adrian ulos ajamisen jälkeen iltapäivällä aloin purkamaan telttaa kun nämä viime parin vuoden aikaiset myrskyt on olleet liikaa ainakin minun hermoille kun parhaimmillaan on valvottanut öitä ja saanut katsella pysyykö se teltta paikallaan vai ei, kesällä täytynee keksiä jonkinlainen muu suoja mutta se on vielä mietinnässä että millainen, sen näkee sitten.
tässä vaiheessa jo sisältä vahvikkeet purettu ![]() kyllä se nyt malttoi olla tyyntä kun kangasta purettiin, sai nostella ihan tosissaan ![]() siinä se nyt Adria saa olla taivasalla ![]()
*****
Tarkoitatko makuuhuonetta? Vai turkismuokkaamoa. ![]() Knaussiin väännetty hifiä
perus Pioneeri äänen lähteeksi ja hieman erillissarjaa ja 2-tietä mölyä tuottamaan. Onneksi vaunusta löytyy mukavasti johtokanavia/koteloita niin saa siistit asennukset. Larsen oli muuten kaverina.Mökillä lohen kylmäsavustusta. Lämmitys vastuksen ähräsin saunan viemäriin. Himppasen oon juopotellutkin savun tuprutessa savustimen kannen raosta. Terve! Tyttärentytön Virago huollettu ajokuntoon, omaan polkupyörään (uuteen ) laitettu geelisatula (juippi? ) ja matkamittari, sekä laitettu kylmäsavuun pari lohifilettä ![]() Ja muutama Karhu ![]() Kaikkinensa hyvä päivä, vaikka lipsahti jo tällekin päivälle. Mutta onkos eläkeläisellä niin tarkkaa ![]()
*****
Knaussiin väännetty hifiä Larseeni on mullakin joskus ollut puuhastelu kaverina ![]() Kesärenkaat alle vaihdettu sekä omaan että isän autoon, HKPL seiskat vaihtuivat Hakka Greeneihin.
Sivuja: [Edelliselle sivulle] 1 ... 167 168 [169] 170 171 ... 5001 [Seuraavalle sivulle] Siirry ylös
|