Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Mitäs tänään tehty?
Aakku:
Pientä patikaa ennen Riikaan ajoa...
Kolmen järven kierros ja sitten järveen uimaan. Sitten bongasin läheltä saksalaisten bunkkerin. Vaikeaa oli löytää, kun GPS pyöri jostain syystä väkkärää kävellessä. Poliisitkin tuli paheksumaan, kun olin ajellut kiellettyä metsätietä. Valvontakamerasta olivat nähneet. Mukavia olivat ja puhumalla selvisin tällä kertaa. Bunkkeri oli aikamoinen ja sen huomasi vasta ihan vierellä.
Kävin muistelemassa myös menneitä Riikan automuseossa. Oli pienempi, kuin muistelin. Sitten se Jurmalan maksutie. Pähkäilin kiertää sen, mutta GPS vei sen läpi kiellosta huolimatta. No nykyisin sen saa maksaa netissä ennen puolta yötä, joten maksoin sen 5 € kätevästi jälkikäteen. Edellisellä kertaa kauan sitten oli välitön käteismaksu 50 € tingattuna pimeästi. Nykyisin nämä korruptoituneet ryssän opin saaneet poliisikoijarit on pistetty aisoihin. Käteismaksua ei taida olla kuin yhdessä toimistossa Riikassa.
megaman:
--- Lainaus käyttäjältä: megaman - 21.05.2026 kello on 14:26 ---Opettelin purkamaan Airamin termareita, sielut pois ja loput osat koneeseen. Appiukon vanhoja. Sitten on vielä pari jättimäistä pumpputermaria, kalakerhon vanhoja. Johonkin kirpparille tai torille puhdistusten jälkeen.
(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)
(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)
--- Lainaus päättyy ---
Siinä koko perhe, Tiger pumppupullo 3 ltr. made in Japan (oik. takana) on jo kunnon retro kampe. Toinen (PRC) on 4 ltr.
jamppa508:
Otettu rennosti Thumb
Tarvasjoki:
Vaihdettu matkakulkimeen as puolen akut 2× 95 exside vanhat kesti 9 vuotta Thumb
Ossi66:
Sain ruohonleikkuriproje ktin koeajokuntoon ja totesin ettei sovellu olleskaan meidän pihalle :laugh:
No myyntiin vaan sitten, seuraava saa jatkaa fixailuja.
Jos jotakuta kiinnostaa ylivieskan lähellä, niin
Traktorimallin Mtd/Yard-man tai joku vastaava merkki. 12.5hp B&S. Vuosimalli ehkä -98 - -01
Hyvät renkaat, eteen laitoin sisuskumit, kun tubelessit ei pitäny.
Uusi akku
Leikkuupöytä korjailtu ja laakeroitu. Kaipaisi hiekkapuhallinta ja maalia
Kerääjällä.
500€ saa hake pois
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta