Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Mitäs tänään tehty?
Haapaniemen Paroni:
Ostaa molemmat ;) ;D
Onneva:
Lauantain sieniapajia odotellessa tuli hankittua pieni hyötykasvikuivuri.
Pakastin alkaa olla täynnä ja viel on syksyä jäljellä vaik kui... :) :)
Alan:
Tutustuin kauppakassin sisältöön eli huolsin "uuden" auton. Löytyi siisti ilmansuodatin, kirkas moottoriöljy ja muutoinkin lähes kaikki paikat siinä kunnossa kuin pitääkin.
Sitten irrotin raitisilmasuodattim en vänkärin jalkatilasta. Ei näkynyt suodattimen pintaa neulasten ja pölyn seasta. Ei varmaan oltu vaihdettu koskaan, eikä puhdistettu. >:( Mutta oli kovin helposti korjattu, imurilla ja uudella suodattimella.
TsKo:
Juu ei oo tänäänkää tehty juuri muuta kun töitä ja pari edellistä viikonloppuakin on kaivettu naapuriin taloon talkoina salaojia. Onneksi tulevana viikonloppuna on rock-risteily niin pääsee edes vähän irti töistä :D Sunnuntaina sain sentään laskettua vaunusta vedet pois ja parkkeerattua sen tuonne pihan perälle, että saa pitkän matkan risteilyvieraat majoitettua perjantaina.
sipu:
--- Lainaus käyttäjältä: Alan - 6.09.2011 kello on 21:50 ---Tutustuin kauppakassin sisältöön eli huolsin "uuden" auton. Löytyi siisti ilmansuodatin, kirkas moottoriöljy ja muutoinkin lähes kaikki paikat siinä kunnossa kuin pitääkin.
Sitten irrotin raitisilmasuodattim en vänkärin jalkatilasta. Ei näkynyt suodattimen pintaa neulasten ja pölyn seasta. Ei varmaan oltu vaihdettu koskaan, eikä puhdistettu. >:( Mutta oli kovin helposti korjattu, imurilla ja uudella suodattimella.
--- Lainaus päättyy ---
hienoa , et löysit sen kauppakassin .. onnea " uudelle" kulkimelle ... mä vielä katselen ja katselen ... :)
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta