Tekniikkakeskustelut > Alde
3010 Kiertovesipumppu 12V
mike:
Jos itse pumppua olisin ostamassa niin tuon hiilettömän kyllä ostaisin! Toimintaperiaatetta en kyl vielä ymmärrä. Eiks tasavirta vehkeissä yleensä ole hiilet?
Muoviset rimpulapihdit kyllä pakista löytyy ja kerran jopa käytetty.
mjo33400:
--- Lainaus käyttäjältä: mike - 2.03.2018 kello on 18:06 ---Jos itse pumppua olisin ostamassa niin tuon hiilettömän kyllä ostaisin! Toimintaperiaatetta en kyl vielä ymmärrä. Eiks tasavirta vehkeissä yleensä ole hiilet?
Muoviset rimpulapihdit kyllä pakista löytyy ja kerran jopa käytetty.
--- Lainaus päättyy ---
Toi hiiletön pumppu on verrattavissa verkkopumppuun toiminnaltaan.
mike:
Ottaako virtaa enemmän kun normaali tasavirtanen?
mjo33400:
--- Lainaus käyttäjältä: mike - 2.03.2018 kello on 20:16 ---Ottaako virtaa enemmän kun normaali tasavirtanen?
--- Lainaus päättyy ---
Valitettavasti en ottanut tietoja ylös, ei kuitenkaan pahavirtainen.
Turhan Höpöttäjä:
--- Lainaus käyttäjältä: mjo33400 - 28.02.2018 kello on 21:14 ---Puhutko nyt paisuntasäiliöpumpu sta vai letkun väliin tulevasta? Kuva olis kiva.
--- Lainaus päättyy ---
Olisi kysymys paisuntasäiliön "vispiläpumpusta". Mikä on siipipyörän ja alimmaisen kumilenssin väli mm. Kuvassa se on aivan liian iso. On tarkoitus saada varapumppu kondikseen. :D
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta