Tekniikkakeskustelut > Kori ja alusta

Ducato 2,3 hehkutuskysymys

<< < (5/6) > >>

SeaSharky:
Tuossa oli juttua jo aikaisemmin, hehkunhan täytyy olla vielä päällä startatessa ja jonkin aikaa käynnistyksen jälkeenkin, hehkuvalon sammuminen on vain merkki että starttauksen voi aloittaa, näin minä ainakin olisin asian tehnyt jos olisin hehkutuksen suunnittelija :)

mjo33400:
Onko tässä kysymys normi vai liekkihehkusta?

Naussi:

--- Lainaus käyttäjältä: mjo33400 - 11.01.2019     kello on 20:51 ---Onko tässä kysymys normi vai liekkihehkusta?

--- Lainaus päättyy ---
Itsellä jäi malli laittamatta 2.3 ducato-09. Latasin akun. Lähti heti käymään. Hehkuvalo jäi vilkkumaan. Kannen muovisen suojan otin pois. Alta löytyi koivunlehtiä 1/2 muovikassia. Oikea kosteuspesä. Uitin liittimet crc:llä.
Vika siis tullut seisonnan aikana. Ei tässä mun mielestä mitään jälkihehkua ole

Naussi:
Nyt kun sää lauhtui hetkeksi, laiton Ducaton tulille. Ei ole lohkolämmitintä, eikä konepeltiä saanut auki, kun jäässä. Olisin laittanut sisätilalämmittimen puhaltamaan sinne. Huonosti pyöritti, mutta käyntiin lähti heti. Eikä nyt vilkkunut enään hehkuvalo

Karabiilisti:
Vilkkuva hehkuvalo on monissa autoissa merkki moottoriohjauksen viasta tai ruiskuviasta.
Ei siis välttämättä ole mitenkään tekemisissä hehkun kanssa...samaa valoa vaan jostain syystä hyödynnetään tuohon vaikka olisi moottorihäiriövalok in käytettävissä.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View