Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin elektroniikka

DVB-T2 virittimen ääniongelma

<< < (2/4) > >>

mjh48:

--- Lainaus käyttäjältä: 88k5 -  4.01.2018     kello on 13:50 ---Millä tavoin siirrät signaalin (kuva ja ääni) digiboxista telluun? Jos scart-aikaa elät vielä niin kipin-kapin 2000luvulle  :D Hdmi tllalle..

--- Lainaus päättyy ---
Tuo ei tullut mieleenkään kun oli puhe suht'uudesta telkkarista.
Scartilla ei tosiaan tee mitään hd-käytössä, jos kyse on siitä.

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: seppoko -  3.01.2018     kello on 23:15 ---Ostin jo pitkä aika sitten otsikossa mainitun virittimen.
--- Lainaus päättyy ---
Mitäs lähtöliittimiä siinä on ?
Kuten jo aiemmin todettiin niin ei scartista saa kaikkea ulos.
Kaikkee se kinkki tekee , scartilla olevan hd-virittimen :)

88k5:
Onko tämä sama vekotin?

--- Lainaus ---support Surround Sound?
2016-07-09wil*******
Q: Hi Sir/Miss,
     Does it support/output Surround Sound?

A: sorry.no
--- Lainaus päättyy ---
Taitaa olla se syy..

SeaSharky:

--- Lainaus käyttäjältä: 88k5 -  4.01.2018     kello on 16:06 ---Onko tämä sama vekotin?Taitaa olla se syy..

--- Lainaus päättyy ---
Näyttää olevan sama laite kuin minulla, kokeilin vain noiden RCA liittimien kautta, ei sattunut olemaan silloin HDMI-kaapelia, mutta hyvin toimi RCA:n kautta. Käytin mökillä vanhalla autoradiolla jossa on video kuvaruutu.

SeaSharky:
Kokeilin nyt omaa boxia HDMI-kaapelilla ja en löytänyt minkäänlaista ääntä, RCA-kaapelilla toimii ääni, mutta kuvanlaatu on selvästi huonompi kun katsotaan isolta kuvaruudulta.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View