Tekniikkakeskustelut > Lämmitys ja ilmastointi
Käyttämäsi lämmitysmuoto !
88k5:
Eikös vaihtoehto: "Kulkimessani ei ole sähkölämmitysmahdol lisuutta" ole vähän turha (1 ääni/äänestäjä), koska tällöin käyttää jotain muuta (kaasu, sähkö, daissel - no tietty halot, muut vaihtoehtoiset, miksei myös lämppärin puutekin sopisi)?
Talvella suurinosa kilowateista (ta- jouleista) teen kaasulla, kun taas kevät-kesä-syksy (~10c öinä) -aikaan 1 kW sähkökin riittää ilman kaasua..
smy:
Jos monta olisi voinut valita olisin ottanut nämä:
Käytän ensisijaisena sähköä,Kulkimessani ei ole sähkölämmitysmahdol lisuutta
kalavaanari:
Vähän vaikea on asettua noihin laatikoihin. Yövyn usein maastossa, jossa ei ole sähköä tarjolla. Silloin mennään aina kaasulla. Jos olen jossakin, missä on kohtuuhintainen sähkö, niin saatan ottaa sen. Jos sähköä on tarjolla edullisesti tai kuuluu hintaan ja voi lämmittää sillä, niin käytän 2kw.
T-Cat:
Ultraheatin asensin/asennutin syksyllä. Siihen asti mentiin lähes pelkällä kaasulla, lisänä oli Ivalo lämmitin. Puskissa ei rymytä vaan alueilla ja pihoissa, silloin käytetään etupäässä sähköä. Jos ei lämpö riitä niin sitten kaasu lisäksi. On tuo Ivalo lämmitin vieläkin mukana kun ei tilaa paljoa vie mutta eipä ole tullut käytettyä vaikka hyvä lämmitin onkin.
uppotukki:
autossa alkujaan 6kw truma . lisäsin 4kw ilma webaston jolla auton pirän läpimänä .polttoaineena pö .jolle on oma 30 lit säiliö
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta