Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot

Hymer Camp -09 - hankinta, huoltoa ja tuunausta

<< < (17/27) > >>

Alan:
Siellähän se on, eikä muuta paikkaa ole... käyttö on suhteellisen vähäistä, mutta välttämätöntä, ei kovin höyryävää.

Pitäisiköhön siihen kaapin kattoon laittaa joku kontaktimuovi suojaksi....

Edit: Oli muuten Caravan -lehdessä juttua lisäjousien asennuksesta. Saattaa paja kohta ruuhkautua.  ;D

Laaga:
Meillä on ollut edellisessä jotain 9 vuotta ja nykyisessa kohta 2vuotta m-välineessä mikro yläkaapissa, eikä mitään havaintoa höyryn aiheuttamasta haitasta. Mikroahan käytetään harvakseltaan ainakin meillä, lämmitetään kotona valmistettua ruokaa josta ei havaittavaa höyryä synny.

ihaa:
meillä on tuossa Adriassa kaasu-uunin yläpuolella katossa siivu ruostumatonta, josko vaikka sellainen ?



Alan:
Sama juttu kuin Laagalla, mikro on kaapin sisällä, ja toistaiseksi vielä vapaana. Kai se jotenklin pitää kiinnittää. Ei varmaan haittaisi vaikkapa ohut alumiini- tai rosterilevy, mutta liekö välttämätönkään. Pitää pohtia, kun saa auton takas huomisillaksi.

Hyviä huomioita nää on, ja on aika viisasta oppia toisten kokemuksista.

MatsOnni:
Tuo Ihaan asennus on kyllä ehdottomasti siisti ja hyvä, varmaankin tehdasasennus. Saman laista mietittiin pitkään kun autoa oltiin tilaamassa, mutta nuukuus iski ja jätin tilaamatta, kun ajattelin ettei sitä paljoa tarvita, harmiahan siitä tuli. Edellisessä oli kaasu-uuni, mutta eipä sitä montaa kertaa käytetty.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View