Sekalaiset > karavaanari.org tiedottaa

Org siirretty toiselle palvelimelle

<< < (21/36) > >>

mjo33400:
Noin 20 sekuntia menee sivun aukeamiseen, mutta ei toi minua haittaa.

Aakku:

--- Lainaus käyttäjältä: pamaus - 24.11.2017     kello on 21:21 ---Siis mielenkiintoiseksi asian tekee, että edellisellä palvelimella kaikki toimi oikein hyvin samalla koneella, ja sitä edellisellä palvelimella, tilanne oli ihan sama kuin nyt.  Siksi kyselin pari sivua sitten, onko .org samalla palvelimella, jolla se oli muutama vuosi sitten. Ei kuulemma ollut.

--- Lainaus päättyy ---
On outoa...

Mulla on toiminut hyvin edellisellä ja sitä edellisellä palvelimella.
Kokeilin vielä uudestaan aukaista profiilistasi kirjoitukset. Nyt kesti 0,8 sekuntia

seppoko:

--- Lainaus käyttäjältä: seppoko - 24.11.2017     kello on 21:17 ---Sinun profiilisi aukesi 0,087sek. ja kirjoitukset 52,127. Hyvä kun kirjoitukset aukeavat, kun ensin eivät edes auenneet ollenkaan.

Eikös nuo ajat ole ihan palvelimen aikoja eikä yhteyksillä ole mitään tekemistä noiden kanssa.  Näin olen ymmärtänyt.

--- Lainaus päättyy ---

Tein saman testin uudestaan,  niin 0,101 ja 53,013sek. vastaavasti.

K.E.V:
Toiten kirjoituksien avautuminen kestää kauan.
Aakun kirjoitukset aukesi
--- Lainaus ---Sivu luotiin 53.398 sekunnissa. 24 kyselyä tietokannasta 
--- Lainaus päättyy ---
Muuten ihan nopea.

Team Ahma:

--- Lainaus käyttäjältä: Team Ahma - 24.11.2017     kello on 09:50 ---Pöytäkoneella foorumi aukeaa tosi hitaasti , ei yleensä näytä edellisen köäynnin jälkeen tulleita viestejä napista ja jos näyttää niin ensimmäisen luettua kaikki muut on kadonneet uusista viesteistä vaikka olisi ollut esim 10 uutta.
Puhelimella en ole vielä kokeillut.

--- Lainaus päättyy ---
Tällä kertaa toimii loistavasti.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View