Tekniikkakeskustelut > Sekalaiset

Transit 2.4 TDI vuosimalli 2005

<< < (3/3)

Haoltu:

--- Lainaus käyttäjältä: 88k5 -  3.11.2017     kello on 09:00 ---Valmistenumerolla (VIN) voi täältä hakea ne auton tarkemmat tiedot;
https://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do

Britti ford forumilla vinkkaavat lukemaan koodit FORScan'illa
http://www.forscan.org/home.html

Näistä alottaisin..

--- Lainaus päättyy ---
Thumb


(muokattu) Lisäys: "Avoimet huoltokampanjat  Huoltokampanjatiedo tteita ei löytynyt"

Auto tuotu Hollannista. Tästä syystä ilmeisesti yllä oleva teksti.

Haoltu:


Päivitystä edelliseen: Starttasin aamupäivällä. Ensimmäiselle yritti käydä mutta sammui. Toisella startilla käynnistyi.
Lämpötila jotain +5 celsius asteen luokkaa. Annoin koneen käydä noin 20 minuuttia.  Käynnistin uudelleen  noin  4 tunnin jälkeen, käynnistyi kuin kesäaikaan.

0yxxy0:
Onko konehuoneessa läpinäkyvää putkea niin näkis kulkeeko siellä ilmakuplia. Mulla kans seat veti ilmoja suodattimesta mutta yli 25c pakkasella. Lauhemmalla ei ongelmia ollut, kuplat näky putkessa.

Haoltu:

--- Lainaus käyttäjältä: 0yxxy0 -  3.11.2017     kello on 16:41 ---Onko konehuoneessa läpinäkyvää putkea niin näkis kulkeeko siellä ilmakuplia. Mulla kans seat veti ilmoja suodattimesta mutta yli 25c pakkasella. Lauhemmalla ei ongelmia ollut, kuplat näky putkessa.

--- Lainaus päättyy ---

Muistini mukaan ei taida olla. Täytyy tsekata uudelleen kun lähden seuraavan kerran liikenteeseen.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View