Tekniikkakeskustelut > Projektit
Teve Tevetec 370
El Maco:
Meilläpäin prosentit ei kelpaa maksuksi mihinkään, silloin vain eurojen säästämisestä on hyötyä. Eli pikkusummissa ei suurempaa merkitystä.
Lähetetty minun G3121 laitteesta Tapatalkilla
Aakku:
--- Lainaus käyttäjältä: El Maco - 16.09.2017 kello on 08:26 ---Meilläpäin prosentit ei kelpaa maksuksi mihinkään, silloin vain eurojen säästämisestä on hyötyä. Eli pikkusummissa ei suurempaa merkitystä.
--- Lainaus päättyy ---
Hyvin sanottu...
Lerssinen:
Tässä harrasteessa ei oikein voi vuosittaista 38 euron eroa pitää kyllä miltään kantilta merkityksellisenä ::)
Sen sijaan 1000 -> 58 alkaa sellaista jo olla kun puhutaan kaikista vuosittaisista käyttökuluista ja joo tiedän että seisotusajalla voi kikkailla jos haluaa.
Ossi66:
--- Lainaus käyttäjältä: Lerssinen - 16.09.2017 kello on 10:13 ---Tässä harrasteessa ei oikein voi vuosittaista 38 euron eroa pitää kyllä miltään kantilta merkityksellisenä ::)
Sen sijaan 1000 -> 58 alkaa sellaista jo olla kun puhutaan kaikista vuosittaisista käyttökuluista ja joo tiedän että seisotusajalla voi kikkailla jos haluaa.
--- Lainaus päättyy ---
No minusta tuo on periaatekysymys. Jos sinulta kusetetaan 20 euron lakisääteisestä palvelusta kolmekertainen hinta, ei sitä pidä hyväksyä. Vaikka se hinta olisi 2eur vs. 5,80.
Lerssinen:
Tämä on hinattava laite, ei matkailuperävaunu tai tavarankuljetusperä vaunu. Mulla on jarrumuuli pihassa ja sen maksu on sen 20.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta