Tekniikkakeskustelut > Projektit

Teve Tevetec 370

<< < (31/77) > >>

Lerssinen:
Eipä osu jääkaapille, uunin alle kylläkin... Siivosin romuista ja nakkasin tuon malliksi, nyt en tee enää huomenna mitään  :P




190 senttiä jäis istuinta/sänkyä tuollepuolen.. Toisellepuolen pidemmästi..

Lerssinen:
No jos vähä näin iltasella  :D



Konupäissään liimailin matonpalasia irtirevityistä suikuista tuohon rataskotelon ympärille ja paikkasin tuon lokeron jättämät lattian kolotkin.. Saumaus liimamassalla, ei oo kaunis mutta kalusteiden allehan nuo jää..
Sillä vaan värkkäsin kun ei niitä sitten tuu tehtyä kun on mööpelit päällä... Tuo originaali muovimatto saa kelvata kalusteiden ja sänkylaatikoiden alla, muualle sitten jotain kivempaa kuosia päälle..

Lattiassa on kätevät kuormansidontalenki t, taidan säilyttää käyttökelpoisina  :)

Lerssinen:
Enpä laita sitten kuvia ku on jouluteema päällä.. Mutta saapahan kirveeseen ja pistosahaan liikettä kun ajatteleekin aktiivimallia, ...tana että voikin olla moisesta joulu pilalla.

Lerssinen:
No saihan sen teeman pois päältäkin..
Kaikki työkalut on työmaalla 80 kilsan päässä mutta onneksi on bilteman pistosaha, sehän kelpaa kalusteasennuksiin











Siitä kai se lähtee, pinnoista ja nuista vanhoista rei-istä en nyt vielä välitä oikein mitään vaan teen ne sitten myöhemmin näkyviltä osin... Vaikkapa keväämmällä.
Jääkaapin koko pitäis jostain keksiä, tai edes se jääkaappi  :o Osais tehdä sitte sopivan kolosen vai tekiskö vaan reilusti ison ja listottaa sitten tarpeen mukaan pienemmäksi vai ruukaako nuo kaasu/230 jääkaapit olla standardikokoisia.. ?

K.E.V:
^
mitäs mää sanoin, hyvää joulua ;D

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View