Tekniikkakeskustelut > 230 voltin järjestelmä

Hyvä kaapelikela

<< < (12/16) > >>

Pate:

--- Lainaus käyttäjältä: Pate-caravaanari - 29.01.2018     kello on 11:29 ---Laitoin valmistajalle kyselyn kaapelin ominaisuuksista.
Aika edullinenhan tuo kyllä on.Ja jos kestää paremmin kuin kumikaapelit niin hyvä juttu.
http://www.streetwizeaccessories.com/

--- Lainaus päättyy ---
Vastaus tuli:

"Sorry for late answer but I must wait for info from our manufacture.
They can be used in minimum -25 degrees Celsius and cable size is 3.6 square millimetres.

Regards
Bartlomiej Lepczynski
Stock Control

Streetwize Accessories, Unit 1 Royce Trading Est, Ashburton Rd West, Trafford Park, Manchester, M17 1RY"

88k5:
^
2.6mm2 johtimen poikkipinnaksi voisi kalliissa kaapelissa uskoa per nyöri, mutta 3.6 on jo liikaa - ellei mittaajalle tullut eristettä mukaan..

Pate:

--- Lainaus käyttäjältä: 88k5 - 31.01.2018     kello on 15:31 ---^
2.6mm2 johtimen poikkipinnaksi voisi kalliissa kaapelissa uskoa per nyöri, mutta 3.6 on jo liikaa - ellei mittaajalle tullut eristettä mukaan..

--- Lainaus päättyy ---
Olen samaa mieltä.Lähetinkin uuden kyselyn ja pyysin tarkennusta tuohon.

megaman:
Kaapelin notkeudesta tulee mieleen Defan vihreä PVC:stä valmistettu tolppajohto... :laugh: Kaapeli muuttui kivikovaksi pakkasessa, johto joka oli tarkoitettu nimenomaan kylmiin olosuhteisiin.

Piti joskus ostaa sellainen vihreä johto rikkimenneen mustan johdon tilalle. Hintaa johdolla oli 30€ ja samassa laarissa oli Defan sisätilanlämppäriä hintaan 24€. En muuten ostanut. Mutta sain johdon hiukan halvemmalla toisesta kaupasta.

Alan:
^

Uudessa mallissa ongelma on korjattu, on joustava pakkasellakin.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View